
Burz z opadami deszczu i gradu spodziewać się można dziś na terenie całego województwa śląskiego.
IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 20 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie może spaść grad.
Wydane ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje 23 maja, od godz. 13:00 do godz. 22:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80%.
2018-05-23: Ostrzeżenie meteorologiczne nr 43 – burze z gradem
publ. /k/
Fot. pixabay






![Raciborska biblioteka uhonorowała najbardziej aktywnych czytelników i rodziców [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/czytelnik-roku.jpg)

![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)



![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)





