Wiesław Drabik opowiedział jak powstają bajki [ZDJĘCIA]

0
Wiesław Drabik pierwszym gościem Wielkiej ligi młodych czytelników
Od kilku lat Wiesław Drabik spotyka się z czytelnikami swoich książek w bibliotekach, szkołach, przedszkolach i księgarniach w całej Polsce.

Autor ponad dwustu bajeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 – Wiesław Drabik, był pierwszym gościem „Wielkiej ligi młodych czytelników” w bibliotece w Markowicach.

Ruszyła Wielka liga młodych czytelników – nowy projekt raciborskiej biblioteki dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pierwszym gościem biblioteki w Markowicach był Wiesław Drabik.

- reklama -

Autor ponad dwustu opowiastek dla dzieci m.in. „Bajki o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantury na podwórku”, „Łakomczuchy” czy „Kocich łakoci” przywiózł na spotkanie walizkę pełną swoich kolorowych książek, które z dumą prezentował, opowiadając ciekawe anegdoty związane z powstawaniem każdej z nich. Uczestnicy spotkania-najstarsza grupa przedszkolna i dwie grupy uczniów chętnie odpowiadały na liczne zagadki gościa, tym bardziej że każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była specjalną naklejką i układaną na poczekaniu rymowanką związaną z imieniem dziecka, co wywoływało salwy śmiechu.

Przypomnijmy, Wielka liga młodych czytelników to projekt realizowany przez bibliotekę w Markowicach we współpracy z ZSP nr 1, który zakłada przeprowadzenie cyklu różnorodnych wydarzeń o charakterze kulturalno-edukacyjnym i literackim. Poszczególne przedsięwzięcia będą adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkoły podstawowej. W ramach projektu zaplanowano m.in. spotkania z autorami książek dla dzieci, warsztaty papiernicze i drukarskie, spektakl teatralny czy uwielbiane przez dzieci „nocki” w bibliotece.

oprac./A/

fot. MiPBP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here