Nawet 2 lata więzienia dla pijanego kierowcy

Kuźnia Raciborska nietrzeźwi kierowcy

Mundurowi z Kuźni Raciborskiej zatrzymali dwóch nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego – 60-letniego kierowcę oraz 44-letniego cyklistę. Oboje poniosą konsekwencje swojej lekkomyślności.

Wczoraj dzielnicowy z Kuźni Raciborskiej w trakcie obchodu otrzymał informację o tym, że kierujący pojazdem marki Volkswagen Golf może znajdować się pod wpływem alkoholu. Swoje spostrzeżenia przekazał kolegom z komisariatu. Około godziny 19:30 na ulicy Rudzkiej w Babicach wspólnie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Nierozsądny 60-letni mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości poza utratą prawa jazdy grożą mu nawet 2 lata więzienia.

- reklama -

Tego samego dnia około godziny 16:00 na ulicy Kościelnej w Kuźni Raciborskiej czujność dzielnicowego sprawdził 44-letni kierujący rowerem, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Dzielnicowy natychmiast zatrzymał do kontroli drogowej rowerzystę. Był nim 44 letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. W związku z wyczuwalną wonią alkoholu z ust rowerzysty został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, jak się okazało miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety to nie było jedyne przewinienie cyklisty, po sprawdzeniu go w policyjnym systemie okazało się, że miał on już Sądowny zakaz prowadzenia rowerów. Za jazdę pod wpływem alkoholu został ukarany mandatem karnym, natomiast za niestosowanie się do zakazu odpowie przed Sądem.

Policja apeluje do wszystkich kierujących niezależnie od rodzaju pojazdu by po spożyciu alkoholu nigdy nie siadać za kierownicę roweru, motoroweru, samochodu czy innego pojazdu. Pamiętajmy jazda na podwójnym gazie jest niebezpieczna i zagraża życiu i zdrowiu nie tylko samemu kierowcy, który porusza się pod wpływem alkoholu ale też jest niebezpieczna dla innych użytkowników dróg.

oprac./A/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here