„Matematyczny Czar Par” po raz trzynasty

Matematyczny czar par 2018 Racibórz SP4
W tym roku udział w konkursie wzięło prawie sześćdziesięciu młodych miłośników matematyki.

Konkurs matematyczny, który odbył się w zeszłym tygodniu w SP4, udowodnił, że królowa nauk wcale nie jest uczniom taka straszna. Mimo, że to XIII edycja, to na szczęście tym razem „trzynastka” dla wielu okazała się liczbą szczęśliwą. Uczestnicy konkursu znakomicie poradzili sobie z zadaniami z logicznego i szybkiego myślenia oraz z matematycznymi zadaniami i łamigłówkami.

24 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu odbyła się kolejna edycja powiatowego konkursu matematycznego o Puchar Dyrektora SP4 „Matematyczny Czar Par”. Była to już XIII edycja tego konkursu. Głównymi organizatorami tegorocznego konkursu byli: Ewa Miecznikowska – dyrektor szkoły, oraz nauczyciele matematyki w SP4, Katarzyna Adamek oraz Marcin Żydek. Podziękowania należą się również uczniom oddziałów gimnazjalnych, którzy tradycyjnie już byli bardzo pomocni przy organizacji „Matematycznego Czaru Par”. W pięknych zmaganiach z matematyką wzięło aż 14 szkół z Raciborza, a także powiatu raciborskiego. Łącznie udział w konkursie wzięło prawie sześćdziesięciu młodych miłośników matematyki. Każdą szkołę reprezentowały dwie dwuosobowe drużyny. Jedna z klas czwartych, druga z klas piątych.

- reklama -

matematyczny czar par 2018

Celem konkursu, było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów oraz nauka logicznego i szybkiego myślenia. Dla każdej drużyny przygotowano szereg zadań, w tym różnego rodzaju łamigłówki, krzyżówki, testy, sudoku oraz zadania na logiczne myślenie. Nad sprawnym przebiegiem zmagań czuwało jury w składzie: Marek Krybus oraz Katarzyna Lenort. Po zakończeniu zmagań z matematycznymi łamigłówkami, uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy, a zwycięzcy w każdej kategorii także puchary.

matematyczny czar par 2018
W tym roku rywalizacja była bardzo wyrównana. Po raz pierwszy w historii konkursu potrzebna była dogrywka. Blisko podium znalazły się drużyny z Pietrowic Wielkich, Krzanowic oraz SP4 Racibórz.

Poniżej laureaci „Matematycznego Czaru Par 2018”.
– w kategorii klas czwartych:
I miejsce: SP Kuźnia Raciborska (Piotr Głuszkiewicz, Mikołaj Powroźnik)
II miejsce: SP nr 15 Racibórz (Filip Smołka, Mateusz Blokesz)
III miejsce: SP nr 18 Racibórz (Anna Bors, Milena Fuks)
– w kategorii klas piątych:
I miejsce: SP nr 15 Racibórz (Robert Kachel, Tymoteusz Opiela)
II miejsce: SP nr 1 Racibórz (Radosław Jakubus, Dominika Gemza)
III miejsce: SP nr 13 Racibórz (Laura Lazar, Bartosz Thomas)

SP4

oprac./A/

fot. SP4

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj