Nie żyje dwóch rowerzystów. Tragiczny wypadek na trasie Samborowice-Racibórz

Nie żyje dwóch rowerzystów. Tragiczny wypadek na trasie Samborowice-Racibórz
Nie żyje dwóch rowerzystów. Tragiczny wypadek na trasie Samborowice-Racibórz

31-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, jadąc z Samborowic w stronę Raciborza, na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionej przyczyny uderzył w czterech rowerzystów jadących w tym samym kierunku.

- reklama -

 

W środę, 30 maja, około godziny 22.30 na DW 916 na trasie Samborowice-Racibórz, na wysokości skrętu do Lekartowa doszło do tragicznego wypadku. – Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że 31-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego kierujący samochodem Renault, jadąc z Samborowic w stronę Raciborza na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionej przyczyny uderzył w czterech rowerzystów jadących w tym samym kierunku – relacjonuje Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

– W wyniku odniesionych obrażeń dwóch rowerzystów w wieku 44 lat poniosło śmierć na miejscu. Do szpitala zabrani zostali pozostali dwaj mężczyźni w wieku 36 i 44 lat, gdzie po przebadaniu przez lekarza zostali zwolnieni do domu – dodaje Szymański. Jak ustalono kierowca samochodu był trzeźwy. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia.

W związku z tragicznym wypadkiem raciborska policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, w szczególności w nocy. Ostrzega także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność i pamiętali o obowiązku używaniu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Fot. KPP Racibórz

/j/

- reklama -

11 KOMENTARZE

 1. Szanowny dziennikarz przypadkowo? pominął ważny szczegół. Wszyscy rowerzyści posiadali prawidłowo oświetlone rowery.

 2. w Racku bezkarnie trwa jeden wielki rajd, od motorów począwszy na ciężarowych skończywszy, dopiero jak zginie ktoś z rodziny władz lokalnych albo jakiegoś policjanta to będzie wielkie larum i działania

  • Skąd takie info?
   Z resztą, to tylko wykroczenie zagrożone karą grzywny. Natomiast sami się nie potrącili, ani też nie potrącili auta tylko samochód w nich wjechał.

 3. Poza terenem zabudowanym rowerzysci mają obowiazek miec oddblaski. Nie tylko oswietlony rower. Jazda pod wplywem alkoholu na rowerze jest tak samo traktowana jak jazda samochodem. Straszne tragedia dla wszystkich. Calej Rodziny rowerzystow jak i kierowcy samochodu. Osad zostawcie panstwo odpowieniej instytucji, a sledztwo policji. Przewaznie wina jest obustronna. Nie dla Was jest wydawanie wyrokow. Nie mając sprawdzonych informacji.

  • Jedzie czterech rowerzystów prawą stroną, w tym samym kierunku jedzie samochód i wszystkich potrąca,a dwu zabija ale oczywiście rowerzyści winni bo pewno wypili po małym piwku w Czechach. Logika pirata drogowego…

 4. Morderca – to odpowiednie słowo. Nikt mi nie powie że gościu nie jest winny! Wsiadajac do samochodu bierzesz odpowiedzialnosc za swój pedal gazu!

 5. Morderca – to odpowiednie słowo. Nikt mi nie powie że gościu nie jest winny! Wsiadajac do samochodu bierzesz odpowiedzialnosc za swój pedal gazu!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here