Sprawca śmiertelnego wypadku objęty dozorem policji

Racibórz: Dozór policji i poręczenie majątkowe dla kierowcy, który śmiertelnie potrącił rowerzystów

Wobec 31-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego, który potrącił czterech rowerzystów (dwóch z nich poniosło śmierć na miejscu), prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego.

Przypomnijmy: W środę, 30 maja br., na drodze wojewódzkiej nr 916 doszło do tragicznego w skutkach wypadku – 31-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, jadąc z Samborowic w stronę Raciborza, na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionej przyczyny uderzył w czterech rowerzystów jadących w tym samym kierunku. Dwóch mężczyzn poniosło śmierć na miejscu (więcej o tym zdarzeniu pisaliśmy już tutaj).

- reklama -

Jak ustalili mundurowi, kierowca samochodu był trzeźwy. Zebrany w sprawie tragicznego wypadku materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi prokuratorskich zarzutów spowodowania nieumyślnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Dzisiaj, tj. 1 czerwca, prokurator, na wniosek raciborskich śledczych, zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i poręczenie majątkowe.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

4 KOMENTARZE

Comments are closed.