Ponad 20-kilogramowe okazy wyłowione z Babiczoka [ZDJĘCIA]

0
Zawody Karpiowe Babiczok 2018
Drużynowe Zawody Karpiowe były wyjątkowo udane. Niektórym zawodnikom udało się pobić swoje życiowe rekordy!

Już o świcie, przy pięknym wschodzie słońca, nad łowiskiem Babiczok rozpoczęła się rywalizacja 13 drużyn w zawodach karpiowych, zorganizowanych w gminie Nędza przez Stowarzyszenie Wędkarstwa sportowego „Babiczok”. Wyłowione karpie były wyjątkowo duże i pozwoliły na pobicie życiowych rekordów uczestników.

– To nasi stali bywalce. Znają tę wodę, wiedzą jakie okazy mogą tu złowić, a zawody to wyjątkowa okazja, żeby się spotkać i porywalizować ze sobą w fajnej atmosferze – relacjonuje Janusz Cieślikowski ze Stowarzyszenia Wędkarstwa Sportowego „Babiczok”. Pogoda dopisała, ale iście wakacyjne temperatury sprawiła, że najwięcej brania było w godzinach wieczornych i wcześnie porannych.

- reklama -

Organizatorzy przyjęli drużynową punktację za trzy największe ryby. Niektórym udało się pobić swoje życiowe rekordy! Wyniki znowu robią wrażenie.

Największego karpia złowił Szymon Stęchły 20,06 kg czym zasłużył sobie zdobyć puchar BIG FISCH. Natomiast drużynowo, trzy największe okazy złowili Adam Holona i Krystian Pawlas wynikiem 49,13kg. (karpie: 15,10 kg i 19,51 kg i amur: 14,52 kg).

Na drugiej pozycji usytuowali się Andzej Stęchły z synem Szymonem – ich wynik to 44,78 kg (karpie: 20,06 kg, 14,40 kg, 10,30 kg).

Trzecie miejsce zajęli Tomasz Nibisz i Paweł Kosowski z wynikiem 38,49 kg (karpie: 17,13 kg, 11,27 kg, 10,09 kg).
O żołądki wędkarzy jak zwykle zadbał pan Boguś, kucharz polowy stowarzyszenia. Organizatorzy dziękują sponsorom i uczestnikom za świetną zabawę.

Stowarzyszenie już teraz zaprasza na kolejne zawody karpiowe we wrześniu. Zapisy prowadzi Adam Sobeczko, liczba miejsc jest ograniczona.

 

oprac./A/

fot. Gmina Nędza

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here