Festiwal Kultur – Berlin 2018 [ZDJĘCIA]

Berlin - Festiwal Kultur
Berlin - Festiwal Kultur

Festiwal Kultury Berlin i Karnawał to jedna z największych imprez ulicznych Europy. Zobacz obszerną galerię zdjęć z tej barwnej wielokulturowej imprezy.

Festiwal Kultury Odbywa się co roku w weekend Pentecost (Zesłanie Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki), a główną atrakcją jest imponująca karnawałowa parada, która w tym roku odbyła się 20 maja. Co roku karnawał odwiedza ponad milion uczestników, którzy świętują przez trzy dni na każdym skwerze do późnych godzin nocnych. Pierwszy karnawał kultury odbył się 16 maja 1996 i od tego czasu obchodzony jest co roku z udziałem kilku tysięcy wielobarwnych artystów, muzyką i szczęśliwymi ludźmi z całego świata.

- reklama -

 

 

Do festiwalu odnosi się autorka felietonu: Co z Tobą, Polaku?

„W trzeci weekend maja w Berlinie odbywała się jedna z większych imprez poświęconych wielokulturowości w Europie – Festiwal Kultur. Trzy dni wypełnione narodowymi tańcami, folklorystycznymi przyśpiewkami i tradycyjnymi przysmakami z najdalszych zakątków świata. Berlińczycy i przyjezdni mieli okazję zachwycać się seksowną sambą z Rio de Janeiro i temperamentnym halay z Anatolii, poznawać kulturę i tradycje innych krajów poprzez obserwację tego, co reprezentują one w trakcie ulicznej parady. Nie zabrakło platformy z Polakami. Ubrani w zwykłe T-shirty, bez przekonania śpiewali… utwór Kayah o (znaczącym więcej niż jakikolwiek komentarz do tej sytuacji) tytule „Po co”. Czy naprawdę to wszystko, co mamy do zaoferowania? Czy naprawdę za kilka pokoleń z dumnych Polaków pozostanie jedynie trzoda, bezrefleksyjnie pytająca: po co? (…)” – fragment felietonu.

 

Ireneusz Burek

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj