Inauguracja Tygodnia Czytania Dzieciom w Markowicach [ZDJĘCIA]

0
Daniel Golec, strażak ochotnik OSP w Markowicach, przeczytał przedszkolakom opowiadanie Ewy Nowak pt. "Strażak Lulek"

Strażak z OSP Markowice przeczytał dzieciom opowiadanie, a popołudniu, podczas pikniku rodzinnego, podsumowano konkurs „Od przedszkola do książkowego mola”.

W raciborskiej bibliotece rozpoczął się Tydzień Czytania Dzieciom – największe doroczne święto kampanii czytania, organizowane przez Fundację ABCXXI. Pierwsze spotkania odbyły się w filii w Markowicach. Rano przedszkolakom czytał strażak ochotnik, a popołudniu, na pikniku rodzinnym, podsumowano konkurs „Od przedszkola do książkowego mola”.

- reklama -

Akcja odbywa się w tym roku pod hasłem „Czytanie łączy – polscy autorzy dzieciom”, dlatego gość porannego spotkania w bibliotece – Daniel Golec, strażak ochotnik OSP w Markowicach – przeczytał przedszkolakom opowiadanie Ewy Nowak pt. „Strażak Lulek”. Następnie w trakcie luźnej rozmowy zostały omówione zasady bezpiecznego zachowania nad wodą i w lesie podczas wakacyjnego wypoczynku.

Po południu z kolei zorganizowano przedszkolny piknik rodzinny. Jednym z licznych punktów programu było wspólne odczytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima przez mamy i babcie. Dzieci zostały także zaproszone do udziału w zajęciach plastycznych – każdy przedszkolak z pomocą opiekuna miał za zadanie utworzyć lokomotywę z wyciętych wcześniej puzzli.

W trakcie pikniku podsumowano także konkurs „Od przedszkola do książkowego mola”. Do zabawy czytelniczej zaproszone zostały dzieci przedszkolne, które w kwietniu i maju wypożyczały książeczki i zbierały punkty do legitymacji molowego czytelnika. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a pięć osób, które zdobyły najwięcej punktów, nagrody książkowe.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here