Studentki PWSZ w Raciborzu zaprosiły dzieci do zabawy [ZDJĘCIA]

0
Dzień Dziecka w PWSZ Racibórz

Z okazji Dnia Dziecka na raciborskiej uczelni odbyło się spotkanie pod nazwą „Bądźmy z dziećmi pierwszy raz”, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 10.

5 czerwca studentki I roku Edukacji elementarnej ze specjalnością dodatkową język angielski/terapia psychopedagogiczna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu spotkały się z dziećmi przedszkolnymi z okazji obchodów Dnia Dziecka. Na zaproszenie dyrekcji Instytutu Studiów Edukacyjnych, dr Gabrieli Kryk i dr Urszuli Kalicińskiej, jak też kierownika Zakładu Pedagogicznych i Psychologicznych Podstaw Edukacji, dr Jolanty Gabzdyl, w tegorocznym spotkaniu wzięły udział dzieci pięcioletnie i sześcioletnie z Przedszkola nr 10 w Raciborzu. Odbyło się ono pod hasłem „Bądźmy z dziećmi pierwszy raz”, które nawiązuje do szeroko zakrojonego w Instytucie Studiów Edukacyjnych praktycznego przygotowania studentów do pracy z dziećmi.

- reklama -

W ramach przedmiotu Pedagogika przedszkolna z metodyką, pod opieką dr Korneli Solich, studentki przygotowały różnego typu zabawy i gry dydaktyczne dla dzieci. Stwarzały im one okazje do wykazania się szybkością i zręcznością, zaprezentowania własnych uzdolnień artystycznych, a także zdobycia nowych doświadczeń. W programie nie zabrakło także świata bajek i bohaterów literackich, możliwości pomalowania twarzy oraz napojów i słodkiego poczęstunku. Dopisała nie tylko pogoda, ale i dziecięce radośnie usposobione humory.

Dla wspomnianych studentek było to ważne wydarzenie. Umożliwiło im bowiem uzupełnienie teoretycznej wiedzy o praktyczne umiejętności i kompetencje pedagogiczne związane ze stosowaniem różnych metod i form pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Tego rodzaju spotkania, cyklicznie organizowane przez pracowników i studentów Instytutu Studiów Edukacyjnych, stanowią ponadto okazje do nawiązywania i podtrzymywania ścisłej współpracy z pracownikami, rodzicami i dziećmi raciborskich placówek przedszkolnych.

fot. PWSZ
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here