Przedwakacyjne spotkania policji z najmłodszymi mieszkańcami miasta

0
Racibórz: Dzielnicowi na przedwakacyjnych pogadankach z dziećmi

Raciborscy mundurowi, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą – bezpieczne wakacje”, odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 oraz przedszkolaków w Przedszkolu nr 3 i 14 w Raciborzu.

Celem spotkań raciborskich dzielnicowych z dziećmi było omówienie przepisów ruchu drogowego dotyczących poruszania się pieszo, a także bezpiecznego i zgodnego z przepisami ruchu drogowego przewozu najmłodszych w samochodzie. Maluchom przedstawiono także zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach dnia codziennego, w jakich może znaleźć się przedszkolak i uczeń, wyjaśniano też, jak nie zostać poszkodowanym w wyniku przestępstwa.

- reklama -

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, nie mogło zabraknąć tematu zasad bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. Dzielnicowi przypomnieli też o tym, jak zachować podczas kontaktu z psem, który pozostaje bez opieki właściciela.

– Dzieci wykazały się dużą wiedzą , a także aktywnością – zauważają raciborscy policjanci. Podczas spotkań, atrakcją dla najmłodszych był Sznupek – maskotka śląskiego policji. Dzieci miały też możliwość obejrzenia radiowozu wraz z jego wyposażeniem.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here