LKS Pawłów awansował do A klasy [ZDJĘCIA]

LKS Pawłów – LKS Górki Śląskie

Drużynie z Pawłowa wystarczył remis z wiceliderem z Górek Śląskich.

W ostatniej kolejce raciborskiej B klasy lider rozgrywek, LKS Pawłów, podejmował u siebie drugi w tabeli LKS Górki Śląskie. Stawką tego hitu był awans do klasy A. Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy po niecałym kwadransie prowadzili 2:0. Do bramki trafili Andrzej Wiglenda i Leszek Nieckarz. Gola kontaktowego zdobył w 38. minucie Adrian Kuś, jednak chwilę później Pawłów podwyższył prowadzenie. Na listę strzelców ponownie wpisał się Wiglenda. W drugiej połowie przyjezdni rozpoczęli pogoń za wynikiem. Skutecznie – najpierw piłkę w siatce z rzutu karnego umieścił Karol Rek, a później bramkę zdobył Kamil Bytomski. LKS Górki Śląskie zmarnował dobrą szansę na zdobycie prowadzenia, nie wykorzystując drugiego rzutu karnego. Mecz zakończył się wynikiem 3:3, a szczebel wyżej w przyszłym sezonie zagra LKS Pawłów. Piłkarze z Górek Śląskich muszą poczekać na jutrzejsze spotkanie trzeciej Stali Kuźnia Raciborska – wtedy okaże się, który zespół awansuje bezpośrednio, a który zagra w barażu.

LKS Pawłów – LKS Górki Śląskie 3:3 (3:1)