Projekt z Nędzy wyróżniony w ogólnopolskim programie

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Nędzy
Projekt uczniów z Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Nędzy uznany został za jeden z lepszych w Polsce. Teraz ma szansę na nagrodę publiczności

Projekt uczniów z Nędzy jest jednym ze 185 projektów matematycznych, które otrzymały dofinansowanie w 5 edycji mPotęgi. Dwa spośród trzydziestu najwyżej ocenionych przez jury projektów otrzymają dodatkową Nagrodę Publiczności.

W piątej edycji programu wnioskodawcy zgłosili 598 projektów. Szkoły, organizacje pozarządowe, biblioteki publiczne, uczelnie wyższe i grupy nieformalne ubiegały się o dofinansowanie do 8 tys. zł na inspirujące działania, ukazujące piękno i użyteczność matematyki. Granty otrzymało 185 najciekawszych inicjatyw.

- reklama -

Jak wygląda projekt Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Nędzy?

Uczestnicy będą mieli za zadanie wymyślić i wydrukować na drukarce 3D pomoce dydaktyczne potrzebne jako rekwizyty do nagrywanych przez nich filmików matematycznych. Umieszczone na stronie internetowej filmiki zostaną ocenione w konkursie. Kolejnym etapem projektu będzie stworzenie i opracowanie autorskiej książki matematycznej o nazwie „Matematyczni Ryśliciele – Zestaw matematycznych szkico-notatek z zadaniami”. Uczniowie tworząc książkę wykorzystają metodę Sketchnotingu i ukażą zagadnienia z matematycznej podstawy programowej w innej, bardziej przystępnej formie. W książce oprócz zadań znajdą się również wzory matematyczne i graficzne przedstawienie najtrudniejszych zagadnień. W kartach zadań znajdą się ponadto elementy oceniania kształtującego, pozwalające uczniom na samoocenę. Książka zostanie rozesłana do wszystkich szkół powiatu oraz zostanie udostępniona na stronie internetowej, stworzonej w trakcie projektu.

Nagroda publiczności czeka

Dwa spośród trzydziestu najwyżej ocenionych przez jury projektów otrzymają dodatkową Nagrodę Publiczności. O tym, kto dostanie 5 tys. zł na dowolne zakupy związane z edukacją matematyczną zdecydują internauci. Na projekty można głosować od 15 do 29 czerwca na stronie https://mpotega.pl/glosowanie/. Zagłosuj na szkołę z Nędzy.

oprac./A/

fot. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Nędzy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj