Policja rozpoczęła kontrole zbiorników wodnych

kontrole zbiorników wodnych w ramach działań ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”
W okresie przedwakacyjnym i podczas wakacji mundurowi częściej będą patrolować tereny wokół zbiorników wodnych.

W ramach działań ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” raciborscy dzielnicowi i ratownik WOPR dokonali kontroli zbiorników wodnych na terenie Raciborza.

Już po raz kolejny raciborscy dzielnicowi wspólnie z ratownikiem WOPR kontrolowali zbiorniki wodne na terenie miasta, które niejednokrotnie są ulubionym miejscem zabaw dzieci, ale również sposobem amatorskiego połowu ryb. Szczególnie teraz w okresie przedwakacyjnym i podczas wakacji mundurowi częściej będą patrolować tereny wokół zbiorników wodnych w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

- reklama -

Dzieci i młodzież bardzo często latem dużo czasu spędzają nad wodą. Niestety zdarza się, że wybierając zabawę na świeżym powietrzu, wchodzą do wody wbrew zakazom umieszczonym na znakach i wbrew zdrowemu rozsądkowi. Szczególnie teraz w okresie kiedy temperatura na dworze skłania do kąpieli w wodzie. Dlatego raciborscy dzielnicowi wspierani przez ratowników WOPR w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, dbając o bezpieczeństwo najmłodszych i wszystkich mieszkańców, regularnie patrolują teren wokół zbiorników wodnych na terenie Raciborza sprawdzając, czy nie przebywają tam dzieci bez nadzoru dorosłych czy też młodzież.

Okazuje się, że oprócz dzieci, z uroków ciepłej aury i wody chętnie korzystają także wędkarze. Mundurowi sprawdzają warunki w jakich łowią ryby, przypominając o zakazie kąpieli w miejscach zabronionych oraz o zachowaniu środków ostrożności podczas pobytu nad wodą.

oprac./A/

fot. Śląska.policja.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here