Nadmierna prędkość przyczyną groźnego wypadku [ZDJĘCIA]

wypadku w Rudach na ulicy Raciborskiej
Policja ostrzega ! Zwolnij! Lepiej dojechać później, ale bezpiecznie.

Wczoraj na ulicy Raciborskiej w Rudach doszło do wypadku, w którym poważnie obrażenia odnieśli kierowca i pasażerowie opla corsy. Raciborscy śledczy wyjaśniają okoliczności wydarzenia. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną była nadmierna prędkość.

Wczoraj o godzinie 11.10 mundurowi z raciborskiej drogówki zostali wezwani na ulicę Raciborską w Rudach, gdzie doszło do groźnego wypadku. Na miejscu był już obecny zespół pogotowia ratunkowego, który udzielał pomocy poszkodowanym osobom podróżującym oplem. Jak ustalili policjanci z ruchu drogowego, przyczyną zdarzenia prawdopodobnie była nadmierna prędkość. Kierowca osobówki jadąc w Rudach ulicą Raciborską w kierunku Raciborza, na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie uderzył najpierw w znak drogowy i drzewo, a następnie w nadjeżdżający z przeciwka samochód ciężarowy. W wyniku zdarzenia poważne obrażenia ciała odnieśli kierowca opla i trzej pasażerowie wszyscy w wieku 18 lat mieszkańcy powiatu gliwickiego, którzy zostali przewiezieni do szpitali w Sosnowcu i Rybniku. Jak ustalili policjanci obaj kierowcy byli trzeźwi. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, oraz inne służby ratownicze, droga przez kilka godzin była nieprzejezdna. Teraz, na bazie zgromadzonego materiału, śledczy będą wyjaśniać dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

- reklama -

Nadmierna prędkość to wciąż jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Policja apeluje o rozważną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, lepiej dojechać później, ale bezpiecznie.

oprac./A/

fot. Śląska.policja.pl

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here