Zabawy sprzed lat idealne na deszczowe wakacje [ZDJĘCIA]

0
„Deszczowe zabawy w bibliotece”
"Lato z Biblioteką" to sposób na ciekawe i twórcze wakacje.

Początek tegorocznych wakacji okazał się dość deszczowy. Taka aura niestety nie sprzyja zabawom dzieci na świeżym powietrzu. Raciborska biblioteka nie pozwala jednak na nudę i  proponujemy zabawy sprzed lat.

„Przygód kilka wróbla Ćwirka”, „Różne przygody Gąski Balbinki”, fikołki na trzepaku, gra w gumę… W bibliotece powiało nostalgią – Lato z Biblioteką powoli się rozkręca i na nudę deszczowego przedpołudnia proponujemy zabawy sprzed lat.
O tym jak przed laty dzieci spędzały swój wolny czas pokazała prezentacja multimedialna. Przy okazji odbył się mały quiz „Czy znacie tę bajkę?”, na którym uczestnicy polegli nieznajomością czarno-białych programów telewizyjnych. Odkąd jednak w telewizji pojawił się kolor, odtąd zaczyna się już znajomość bajek – szmer entuzjazmu przeszedł przez widownię na widok „Pomysłowego Dobromira” i sympatycznego Reksia. Również Misia Uszatka, którego przygody przeczytała głośno bibliotekarka, nie trzeba było nikomu przedstawiać. Natomiast „Zaczarowany ołówek” zainspirował do kolorowania, dzięki czemu deszczowy dzień nabrał więcej barw.
Co słychać na boisku? W starciu między młodymi piłkarzami a błotem, zwyciężyło błoto 2:0.

- reklama -

oprac./A/

fot. MiPBP Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here