Policjantka z wizytą w „Strefie”. Opowiadała o bezpiecznych wakacjach

Racibórz, Strefa: Prelekcja policji o bezpiecznych wakacjach

Jak miło i bezpiecznie spędzić czas nad wodą, na placu zabaw, w domu i na koloniach oraz co zrobić, kiedy ktoś obcy puka do drzwi, pod jaki numer zadzwonić, kiedy potrzebujemy pomocy i jak bezpiecznie podróżować – o tym wszystkim policjantka rozmawiała z dziećmi i młodzieżą po to, by bezpiecznie spędzały swój czas wolny od zajęć.

Raciborscy policjanci, również w czasie trwania wakacji, spotykają się z dziećmi i młodzieżą po to, by przekazać im swoją wiedzę na temat tego, jak dobrze i bezpiecznie spędzać swój wolny od nauki czas. – W ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypominamy, jak zachować się nad kąpieliskiem czy na basenie. Zwracamy uwagę na zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać i uwrażliwiamy na zachowania niebezpieczne. Wszystko po to, aby najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń było jak najmniej – wyjaśnia raciborska policja.

- reklama -

Mundurowi przypominają, co warto wiedzieć bawiąc się w domu czy na podwórzu. Ostrzegają przed wchodzeniem na opuszczone domostwa, pustostany i place budowy. Przestrzegają również przed kontaktem z nieznajomymi i rozmawiają o bezpieczeństwie w podróży. Pouczają o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i wożeniu najmłodszych w fotelikach i siedziskach. Policjanci przypominają również o właściwych zachowaniach podczas spacerów, na wczasach czy koloniach, kiedy to dzieci pozostają pod opieką wychowawców.

– Warto rozmawiać z naszymi pociechami w szkole, przedszkolu i w domu. To na nas, dorosłych, spoczywa obowiązek opieki nad nimi. To od nas powinni czerpać wiedzę, dzięki której same będą mogły zadbać o własne bezpieczeństwo – przypomina policja.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here