Wyprawki dla małych czytelników raciborskiej biblioteki

"Mała Książka – Wielki Człowiek"

Od września każdy trzylatek, który odwiedzi raciborską bibliotekę, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek.

Raciborska biblioteka zakwalifikowała się do projektu Instytutu Książki „Mała książka – Wielki Człowiek”. Od września każdy trzylatek, który odwiedzi raciborską bibliotekę, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, w której znajdzie się książka „Pierwsze wiersze dla…” i Karta Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. W pakiecie startowym znajdzie się także broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”. Podczas wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Przy okazji dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

- reklama -

Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek” skierowany jest do trzylatków i ich rodziców. – Żyjemy w dynamicznych czasach, otoczeni infosferą, gdzie nawet treści kulturalne, wymagające uważności i skupienia, serwowane są w zbyt dużym tempie. Na szczęście coraz częściej inspirujemy się modą na slow life, celebrując uważny styl życia, dostrzegając najbliższe otoczenie, doceniając dobre towarzystwo. Czemu zatem nie wprowadzić mody na celebrację czasu spędzanego z dziećmi, treści czytanych książek, atmosfery bliskości i towarzystwa literackich przyjaciół? – tłumaczą założenia akcji organizatorzy.

– Liczymy, że dzięki przystąpieniu do projektu czytanie książek stanie się atrakcyjnym sposobem spędzania czasu przez rodziców i dzieci, a biblioteka będzie postrzegana jako instytucja, gdzie mały człowiek po raz pierwszy zetknie się z życiem kulturalnym – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here