Mini Rafako Półmaraton Racibórz dla Natalki Kwiatkowskiej [ZDJĘCIA]

0
Mini Rafako Półmaraton Racibórz dla Natalki Kwiatkowskiej
Mini Rafako Półmaraton Racibórz dla Natalki Kwiatkowskiej

W tym roku pomocy potrzebuje 10-letnia Natalia Kwiatkowska. Dziewczynka urodziła się z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Ma zdiagnozowane również padaczkę i atetozę.

Tak jak w poprzednich edycjach, i w tym roku Rafako Półmaraton Racibórz poprzedzi bieg charytatywny. Każdego roku osoby, które chcą i lubią pomagać, licznie stawiały się na linii startu, aby wesprzeć młodych raciborzan. Biegli już dla m.in. Magdy, Wiktorii, Jurka i Michała. Tym razem zawodnicy pobiegną dla Natalki Kwiatkowskiej, która od urodzenia zmaga się z czerokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. 10-latka ma zdiagnozowane również padaczkę i atetozę. Od 3. miesiąca życia jest rehabilitowana i pod stałą kontrolą wielu specjalistów. Obecnie Natalia nie siedzi samodzielnie, nie chodzi, nie raczkuje. Jest dzieckiem leżącym. Jej rozwój psychomotoryczny również jest w umiarkowanym stopniu opóźniony. Natalka rozumie podstawowe polecenia dnia codziennego, ale nie potrafi zgłaszać potrzeb fizjologicznych. Wymaga stałej rehabilitacji, potrzebny jest również kosztowny, specjalistyczny sprzęt. Na ten cel odbędzie się kwesta do puszek podczas półmaratonu. Wpłaty na Mini Półmaraton również zostaną przekazane na leczenie dziewczynki. Zapisy na bieg charytatywny ruszą niebawem.

- reklama -

Przedstawiciele raciborskiego oddziału TEB Edukacja po raz kolejny przyłączyli się do akcji charytatywnej. W poprzednich edycjach pomogli spełnić marzenia Wiktorii i Jurka. Zorganizowali zajęcia ogólnorozwojowe dla Michałka. Teraz przygotują część zajęć rehabilitacyjnych dla Natalki. – Nasi słuchacze z kierunku technik masażysta z elementami fizjoterapii chętnie zaangażują się w pomoc dla Natalki. 4 lipca zorganizowaliśmy lekcję pokazową z wykorzystaniem elementów fizjoterapii, integracji sensorycznej oraz gier i zabaw ogólnorozwojowych. Obrazuje to, w jaki sposób nasi uczniowie realizują zajęcia na kierunku technik masażysta. Jesteśmy dumni, że zdobyta wiedza i umiejętności pomagają ludziom. Nasza szkoła stawia na praktyczną naukę zawodu. Cieszymy się, że znowu możemy pomóc – mówi Alicja Gurazda-Rongiers, dyrektor oddziału TEB Edukacja Racibórz.

Placówka już po raz trzeci została partnerem raciborskiego półmaratonu. Jej absolwenci – masażyści – pojawią się na zawodach i pomogą biegaczom znieść wysiłek włożony w przebiegnięcie trasy. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Artystyczno-Społecznym Pracownia Przyszłości przygotują ciekawe niespodzianki dla najmłodszych uczestników pikniku rodzinnego towarzyszącemu półmaratonowi.

Organizatorem półmaratonu są Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Sponsorem tytularnym Rafako S.A.

fot. Justyna Korzeniak
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here