Kolejne wystawy czasowe Zamku Piastowskiego na panoramach sferycznych

Racibórz: Nowe panoramy sferyczne 360° na zamkowej stronie internetowej

– Panorama sferyczna i jej opracowanie daje nam możliwość obejrzenia wystawy w każdych warunkach, na komputerze, telefonie komórkowym czy tablecie – wyjaśnia Mariola Jakacka, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Wystawy czasowe są, przemijają, kto był to widział, ale dlaczego nie zachować ich dla przyszłych pokoleń w świecie wirtualnym? Miło nam poinformować, że zamkowa strona internetowa www.zamekpiastowski.pl 30 czerwca br. wzbogaciła się o nowe panoramy sferyczne 360° – poinformowała dyrektor Mariola Jakacka.

- reklama -

– Panoramy wirtualne przenoszą nas do miejsc, w których możemy poczuć klimat miejsca, stoimy w pewnym miejscu i możemy rozglądać się. Wykorzystujemy do tego panoramy sferyczne 360°. Zachowują one informację, pozwalają znaleźć się tam, gdzie dzisiaj jest coś innego, cofnąć historię. Dlatego zrodził się pomysł na dokumentowanie wystaw czasowych na Zamku Piastowskim w Raciborzu, który daje nam szansę na zobaczenie ekspozycji, które tam były a dziś ich już nie ma – mówi Jacek Kossobudzki, twórca zamkowej aplikacji z panocentrum.pl.

Panoramy sferyczne będą sukcesywnie dodawane na zamkową stronę internetową. Dotychczasowe efekty można oglądać tutaj.

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj