Miliony złotych na modernizację Ogródka Jordanowskiego. Na co pójdą pieniądze?

0
Racibórz: UM ogłosił przetarg na modernizację Ogródka Jordanowskiego

W Ogródku, według projektu, znajdzie się mnóstwo elementów zabawowych, ścieżka sensoryczna, miejsca dla fanów aktywnego wypoczynku czy też ścianka interaktywna – w sumie zagospodarowane zostanie 6220 metrów kwadratowych przestrzeni miejskiej.

Miastu Racibórz udało się pozyskać środki na modernizację Ogródka Jordanowskiego w wysokości prawie 2,2 miliona złotych, tj. 95% dofinansowania inwestycji. – To rzadka sytuacja, bowiem najczęściej najwyższa wysokość unijnego wsparcia wynosi 85 procent – wyjaśnia raciborski magistrat. Miasto Racibórz pozyskało środki w konkursie, w którym rywalizowały początkowo 23 projekty. Ostatecznie pieniądze zostały podzielone jedynie na 8 zadań.

- reklama -

– Autorami projektu są tak naprawdę mieszkańcy Raciborza, którzy w konsultacjach wskazali, jak chcieliby, aby ogród wyglądał. To Wy tak naprawdę wybraliście ostateczną wersję projektu. Staraliśmy uzyskać jak największe dofinansowanie, tak, aby jak najwięcej Waszych postulatów zostało zrealizowanych. Wywalczyliśmy dodatkowe 10 procent ze środków rządowych przeznaczonych na tzw. „projekty rewitalizacyjne”. Rewitalizacja Ogródka Jordanowskiego jest owocem starań wielu osób, wśród nich szczególnie mocno wyróżnia się Wiesław Szczygielski, który od bardzo dawna animował społeczność centrum w tej kwestii i zabiegał o realizację tej inwestycji – tłumaczy Urząd Miasta.

W ramach inwestycji zagospodarowane zostanie aż 6220 metrów kwadratowych przestrzeni miejskiej. Przetarg na wyłonienie wykonawcy tego przedsięwzięcia został już ogłoszony.

Zgodnie z projektem, w Ogródku znajdzie się mnóstwo elementów zabawowych. Dzieci będą mogły się się bawić m. in. na karuzeli, lokomotywie ze zjeżdżalnią, bujakach, potrójnej huśtawce wahadłowej (z jednym siedziskiem dla osób niepełnosprawnych), „tyrolce” z platformą, w mini parku linowym, na trampolinie, kopule ze zjeżdżalnią rurową, na zestawie zabawowym „pasikonik” i huśtawce z siedziskiem typu „bocianie gniazdo”. W nowej przestrzeni powstanie też ścieżka sensoryczna, na którą składać się będzie ksylofon, krzywe zwierciadło, głuchy telefon, koło optyczne.

Nie zabraknie elementów zabawowych, przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, takich jak huśtawka dla osób na wózku, integracyjna piaskownica ze stoliczkami, karuzela.

Z myślą o fanach aktywnego wypoczynku, przy Stalmacha pojawi się komplet do uprawiania street workoutu oraz siłownia pod chmurką.

Zmodernizowany Ogródek Jordanowski będzie również miejscem, w którym będzie można wyświetlać filmy, bo pojawi się tu ścianka interaktywna. Miłośnicy kultury będą mogli zresztą podziwiać tu również przedstawienia teatralne lub wysłuchać plenerowego koncertu.

– Zadbaliśmy również o przyziemne sprawy. Wiemy, że spędzenie dłuższego czasu z dziećmi wymaga tego, by w najbliższej okolicy znajdowały się schludne toalety, także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – dodają urzędnicy.

publ. /k/
Fot. UM Racibórz

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here