Konkurs plastyczny „Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa”

0
Flaga Polski
Flaga Polski

Zadanie polega na zaprojektowaniu pocztówki upamiętniającej stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. 

- reklama -

 

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach zachęca do udziału w konkursie plastycznym  pod nazwą „Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa”. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie w ramach rządowego programu „Niepodległa” z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Prace należy składać w terminie do 14 września 2018 r. – Pocztówki mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, tempera, pastele suche, pastele olejne, collage) lub w wybranym graficznym programie komputerowym. Do konkursu dopuszcza się wyłącznie formy plastyczne płaskie. Prace powinny być wykonane na papierze typu brystol lub blok techniczny w formacie A3 (297×420 mm) lub A4 (292×210 mm) lub w formacie elektronicznym (JPG). Tematyka prac powinna być ściśle związana z ideą konkursu, to jest zaprojektowaniem pocztówki dotyczącej upamiętnienia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości – czytamy w regulaminie.

Celem konkursu jest zaangażowanie w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości jak największej liczby mieszkańców naszego województwa, budowanie wspólnoty obywatelskiej. Konkurs ma łączyć pokolenia. Stąd mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół podstawowych, średnich, młodzież i dorośli z warsztatów terapii zajęciowej oraz seniorzy z województwa śląskiego.

Podczas oceny prac jury będzie zwracać uwagę na pomysłowość oraz walory artystyczne, takie jak kompozycja, gama kolorystyczna czy technika wykonania. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w październiku.

Szczegółowych informacji udziela Marzena Spyra-Grzesik ([email protected], telefon: 032 2077331).

Regulamin konkursu

publ. /j/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here