Konkurs ekologiczny dla najmłodszych

konkurs ekologiczny Racibórz

„Ekologicznie przez 4 pory roku” to konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej organizowany przez Urząd Miasta Racibórz. Konkurs skierowany jest do najmłodszych mieszkańców Raciborza.

Obecnie żyjemy w czasach, gdy dzieci uczą nas jak korzystać z nowoczesnych aplikacji komputerowych, jak obsługiwać bankowość internetową, zarezerwować hotel w sieci. Uczą nas także proekologicznych zachowań. To właśnie najmłodsi często napominają o tym, by nie palić śmieciami w piecu, biorą udział w akcjach typu „sprzątanie świata”, zbierają zużyte baterie. Edukacja najmłodszych, którzy często edukują później starszych jest bardzo ważnym działaniem na rzecz naszego środowiska naturalnego.

- reklama -

Prezydent Miasta ogłosił właśnie konkurs plastyczny „Ekologicznie przez 4 pory roku”. Powszechnie wiadomo, że nikt pięknie nie maluje jak raciborskie dzieci. Inspiracji także nie brakuje. Racibórz jest pięknym zielonym miastem na wiosnę i w lecie, jesienią tonie w złocie i w czerwieni, a zimą zapada się w białym puchu.

Wysokość nagród to bon o wartości 80 zł za pierwsze miejsce, 60 za drugie i wreszcie bon o wartości 40 złotych za trzecie miejsce na „pudle”. To fajny dodatek do kieszonkowego. Dodatkowo prace najlepszych będzie można zobaczyć w kalendarzu na rok 2019.

Prace składacie do 1 sierpnia w Urzędzie Miasta w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

Wszystkie szczegóły znajdziecie w opublikowanym poniżej zarządzeniu.

Zarządzenie podpisane nr 1972_2018

oprac./A/

fot. pexels

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here