Sztuka byłych więźniów w Zakładzie Karnym w Raciborzu

0
Zakład Karny Racibórz wysatwa byłych więźniów

W Zakładzie Karnym w Raciborzu zaprezentowane zostały prace byłych więźniów obozów koncentracyjnych. Wystawa pt. „Doświadczenie Auschwitz w sztuce byłych więźniów” wzbudziła wiele emocji i była okazją do rozmowy na temat ludzkiej godności.

Wystawa pt. „Doświadczenie Auschwitz w sztuce byłych więźniów” została zaprezentowana z związku z realizacją projektu edukacyjnego realizowanym przy współpracy z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Katowicach z Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Była to kolejna już wystawa w raciborskim Zakładzie Karnym poświęcona obozowemu ,,życiu’’.

- reklama -

Prace pokazane na ostatniej wystawie to sztuka więźniów przebywający w KL Auschwitz-Birkenau. Wystawa została wzbogacona o prelekcja poprowadzoną przez pracownika Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Dodatkowo odbyła się też projekcja filmu ukazującego wspomnienia byłych więźniów. Projekt rozwijający edukację historyczną więźniów wzbudził wiele emocji i cieszył się dużym zainteresowaniem z ich strony. Obcowanie ze sztuką było pretekstem do rozmów na temat ludzkiej godności i poczuciu wolności osób żyjących w niehumanitarnej rzeczywistości.

-Pamięć o ludziach, którzy zostali zamordowani w obozach koncentracyjnych powinna być podtrzymywana i i przekazywana kolejnym pokoleniom, byśmy nigdy tego nie zapomnieli i już nigdy nie doświadczyli – podsumowują uczestnicy.

oprac./A/

fot. szer. Piotr Król

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here