Patryk Grzegorzewicz z brązowym medalem Mistrzostw Europy [ZDJĘCIA]

Patryk Grzegorzewicz brązowym medalistą Mistrzostw Europy

Zawodnik MKS-SMS Victoria Racibórz i uczeń ZSOMS zdobył brązowy medal w sztafecie szwedzkiej.

Patryk Grzegorzewicz odniósł sukces podczas Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce U18, które od 5 do 8 lipca odbywały się w Győr na Węgrzech. Zawodnik MKS-SMS Victoria Racibórz i uczeń ZSOMS zdobył brązowy medal w sztafecie szwedzkiej. Sztafeta szwedzka to bieg czterech zawodników według kolejności: 100 m, 200 m, 300 m, 400 m.

W biegu eliminacyjnym świetna predyspozycja Patryka Grzegorzewicza w biegu na 400 m doprowadziła sztafetę Polski na pierwsze miejsce z wynikiem 1:55,00, co dało pewne miejsce w finale. Natomiast w finale trenerzy kadrowi wprowadzili dwie zmiany i bieg odbył się już bez jego udziału. Polska zajęła trzecie z wynikiem 1:53,97. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni brązowymi medalami i stanęli na podium. – Szkoda, że nie wystartowałem w finale, ale decyzji trenera nie zmienię. Jest mały niedosyt. Był to mój pierwszy start w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy i myślę, że nie ostatni – podsumował swój start Patryk Grzegorzewicz.

Trenerem koordynatorem Patryka Grzegorzewicza jest Piotr Morka.