Do 16 tys. zł dofinansowania dla mieszkańców terenów wiejskich

Granty Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Morawskie Wrota”
Zamierzeniem programu jest pobudzenie do działania mieszkańców terenów wiejskich.

Mieszkańcy terenów wiejskich gmin: Gorzyce, Godów, Mszana Marklowice, Lubomia, Krzyżanowice mogą składać wnioski na GRANTY o wartości od 7,5 tys. do 16,0 tys. zł. Środki na aktywizacje mieszkańców przeznaczone są z puli Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Morawskie Wrota”.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Morawskie Wrota” zaprasza do składania wniosków na GRANTY. Stowarzyszenie chce przeznaczyć środki na aktywizację mieszkańców terenów wiejskich gmin Gorzyce, Godów, Mszana Marklowice, Lubomia, Krzyżanowice. Pomysły na działania mogą być bardzo różnorodne, ale powinny się odnosić do dwóch tematów:

- reklama -
  • 4/2018 – Szanse dla słabszych. Działania na rzecz włączenia społecznego na obszarze Morawskich Wrót.
  • 5/2018 – Talenty i pasje mieszkańców Morawskich Wrót.

Ponieważ zamierzeniem programu jest pobudzenie do działania mieszkańców, dlatego pierwszeństwo do dofinansowania mają stowarzyszenia, fundacje i sami mieszkańcy jako osoby fizyczne a w mniejszym stopniu mogą korzystać jednostki i instytucje gminne.

Wartość pojedynczych GRANTÓW waha się od 7,5 tys. do 16,0 tys. Dofinansowanie jest na poziomie 100%, ale na początek można otrzymać 36,37% kwoty a resztę trzeba wyłożyć i otrzymuje się po rozliczeniu całości. GRANT powinien uwzględniać działania na rok przyszły, od marca do września 2019 r. Natomiast nabór jest już ogłoszony i trwa od 13.07.2018 r do 27.07.2018 r – godz. 12:00. Wnioski wypełnia się w generatorze, dość prostym w obsłudze.

Stowarzyszenie zaprasza do kontaktu z pracownikami Biura LGD Morawskie Wrota. Wszystkie informacje są dostępne na stronie www.morawskie-wrota.pl

oprac./A/

fot.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here