Nie wychodź w góry! – TOPR ostrzega

Tatrzański Park Narodowy
Potok przy szlaku Psia Trawka. fot. Tatrzański Park Narodowy.

Ostatnie dni w Polsce obfitowały w gwałtowne ulewy i burze. Najsilniejsze opady zanotowano na południu Polski. Niestety wielu turystów, którzy właśnie przebywają w górach, nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń na szlakach górskich. Ratownicy mają ręce pełne roboty.

Tatrzański Park Narodowy oraz Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe apelują do turystów o rozwagę. Ostrzegają przed wychodzeniem w góry. W wyniku intensywnych opadów deszczu wiele górskich potoków zamieniło się w rwące rzeki. Miejscami woda wystąpiła z koryt, przez co szlaki zostały podtopione. Opady deszczu spowodowały, że większość szlaków w Tatrach może być nie do przejścia.

- reklama -

Z powodu intensywnych opadów deszczu zamknięte są: szlak z Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów Polskich; szlak wokół Morskiego Oka oraz na Rysy; mostek przy Wielkim Stawie w Dolinie Pięciu Stawów Polskich; odcinek Ścieżki nad Reglami z Polany Małołąckiej do Przysłopu Miętusiego; szlak przez Dolinę Małej Łąki na Przełęcz Kondracką; szlak z Kuźnic na Przełęcz między Kopami, Doliną Jaworzynki; szlak na Kasprowy Wierch z Kuźnic, przez Myślenickie Turnie; szlak z Murowańca do Czarnego Stawu; szlak z Brzezin do Murowańca; szlak z Murowańca na Rówień Waksmundzką; szlak z Rusinowej Polany na Polanę pod Wołoszynem; szlak z Wodogrzmotów Mickiewicza na Psią Trawkę.

Jaskinia Mroźna została częściowo zalana, jest nieczynna do odwołania.

Droga Oswalda Balzera z Zakopanego do Morskiego Oka przez Cyrhlę jest zamknięta góryna wysokości mostu na potoku Sucha Woda, ze względu na wysoki stan wód i zarwanie sporego fragmentu asfaltu. W związku z tym Dyrekcja TPN otworzyła dla ruchu wewnętrzną drogę z Zazadniej do Małego Cichego.

oprac./A/

fot. Tatrzański Park Narodowy

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here