Pływacy SMS-u zgarnęli medale na Mistrzostwach Polski

0
Uczniowie ZSOMS Racibórz Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich i 15-latków.
Swój nieprzeciętny talent ujawnił w pełni Dawid Bubak. Niezwykle zmotywowany, będący w dobrej formie podopieczny trenera Piotra Krużołka.

Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich (Ostrowiec Świętokrzyski) i 15-latków (Oświęcim), które odbyły się w miniony weekend 13-15.07.2018r., przyniosły zawodnikom SMS-u aż 10 medali, w tym: 2 złote, 7 srebrnych i 1 brązowy.

Podczas zawodów na Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich (Ostrowiec Świętokrzyski) swój nieprzeciętny talent ujawnił w pełni Dawid Bubak. Niezwykle zmotywowany, będący w dobrej formie, podopieczny trenera Piotra Krużołka wywalczył złoty medal na 200 metrów stylem klasycznym i dwa srebrne na 50 i 100 metrów, także w stylu klasycznym. Był ponadto ważnym ogniwem zespołów sztafetowych Victorii, gdzie wraz z kolegami (Jakub Wituszyński, Mateusz Zając, Jarosław Lesik, Miłosz Mencel) trzykrotnie stawał na drugim stopniu podium (4×200 m st. dowolnym, 4×100 m st. dowolnym i 4×100 m st. zmiennym). Szczególne, niepowtarzalne emocje towarzyszyły rywalizacji w sztafecie 4×100 metrów stylem dowolnym, kiedy nasi pływacy o jedna setną sekundy ulegli zawodnikom G8 Bielany. Na zakończenie zawodów świetnie zaprezentowały się dziewczęta w sztafecie 4×100 metrów stylem zmiennym. Magdalena Modrzejewska, Julia Bura, Anna Karczmarzyk i Katarzyna Zarembik również po zaciętej walce wywalczyły upragniony złoty medal. Dwa srebrne i jeden brązowy medal w stylu grzbietowym wyłowiła z pływalni Rawszczyzna Magdalena Modrzejewska, która w klasyfikacji generalnej (jeden start w pkt. FINA) zajęła trzecie miejsce.

- reklama -

Uczniowie ZSOMS Racibórz Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich i 15-latków.

Niewiele zabrakło do zajęcia miejsca na podium Julii Bury, która dwukrotnie zajmowała najgorsze dla sportowca czwarte miejsce. Taki sam los spotkał Jakuba Wituszyńskiego i Mateusza Zająca. W finałach A (miejsca 1-10) rywalizowali ponadto: Miłosz Mencel, Katarzyna Zarembik, Jarosław Lesik. W finałach B (miejsca 11-10) pływali: Natalia Drażyk, Weronika Błaszczyk, Piotr Zwadło. Dobre starty zawodników przyniosły Victorii wartościowe czwarte miejsce w punktacji klubowej na 82 sklasyfikowane zespoły oraz wysokie czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej na 42 kluby, które miały swoich pływaków na stopniach podium. Trenerami uczniów ZSOMS są: Piotr Krużołek, Rafał Bałys, Piotr Generalczyk. W Ostrowcu startowało 361 zawodników z 115 klubów z całego kraju.

Uczniowie ZSOMS Racibórz Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich i 15-latków.

Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat – Oświęcim

W mistrzostwach wystartowało 508 zawodników ze 135 klubów. Najlepiej zaprezentowała się Maja Wygnał, która pływała w finale A, zajmując siódme miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym. Także siódmą lokatę zdobyly dziewczęta w sztafecie 4×100 metrów stylem zmiennym, płynąc w składzie: Wiktoria Poznakowska, Oliwia Mosek, Marta Kasprowicz, Maja Wygnał. W finale B (miejsca 9-16) zaprezentowała się Oliwia Mosek. Trenerami naszych zawodników są: Maria Gawliczek, Piotr Krużołek i Rafał Bałys. Zawody rozegrano na 8-torowej pływalni.

oprac./A/

fot. ZSOMS w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here