Kto przebuduje Ogródek Jordanowski? Dwie firmy złożyły oferty

1
Racibórz: UM ogłosił przetarg na modernizację Ogródka Jordanowskiego

W ramach inwestycji zagospodarowane zostanie aż 6220 metrów kwadratowych przestrzeni miejskiej. Zgodnie z projektem, w Ogródku znajdzie się mnóstwo elementów zabawowych.

- reklama -

 

Bruki Trawiński z Raciborza oraz Anmed z Kietrza złożyły oferty na realizację zadania – Budowa miejskiego placu zabaw na terenie Ogródka Jordanowskiego przy ul. Stalmacha w Raciborzu.

Przypomnijmy, Miastu Racibórz udało się pozyskać środki na modernizację Ogródka Jordanowskiego w wysokości prawie 2,2 miliona złotych, tj. 95% dofinansowania inwestycji. W ramach inwestycji zagospodarowane zostanie aż 6220 metrów kwadratowych przestrzeni miejskiej. Zgodnie z projektem, w Ogródku znajdzie się mnóstwo elementów zabawowych. Dzieci będą mogły się się bawić m. in. na karuzeli, lokomotywie ze zjeżdżalnią, bujakach, potrójnej huśtawce wahadłowej (z jednym siedziskiem dla osób niepełnosprawnych), „tyrolce” z platformą, w mini parku linowym, na trampolinie, kopule ze zjeżdżalnią rurową, na zestawie zabawowym „pasikonik” i huśtawce z siedziskiem typu „bocianie gniazdo”. W nowej przestrzeni powstanie też ścieżka sensoryczna, na którą składać się będzie ksylofon, krzywe zwierciadło, głuchy telefon, koło optyczne. Nie zabraknie elementów zabawowych, przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, takich jak huśtawka dla osób na wózku, integracyjna piaskownica ze stoliczkami, karuzela. Z myślą o fanach aktywnego wypoczynku, przy Stalmacha pojawi się komplet do uprawiania street workoutu oraz siłownia pod chmurką. Czytaj więcej: Miliony złotych na modernizację Ogródka Jordanowskiego. Na co pójdą pieniądze?

Fot. UM Racibórz

publ. /j/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here