Noga z gazu! Trwa akcja „Prędkość”

Akcja
W dniu dzisiejszym kierowcy powinni spodziewać się zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie.

Nadmierna prędkość to najczęstsza przyczyna wypadków drogowych. W dniu dzisiejszym trwa ogólnopolska akcja policyjna pn. „Prędkość”. Kierowcy mogą spodziewać się pomiarów prędkości, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

W trakcie akcji „Prędkość”, pomiędzy godziną 06.00 a 22.00, policjanci wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym najnowszy laserowy miernik pomiaru prędkości z możliwością automatycznej rejestracji wykroczeń TruCAM LTI 20/20.

- reklama -

Działania policjantów mają na celu wyeliminowanie kierujących, którzy nie stosują się do ograniczenia prędkości, jak również uświadomienie wszystkim, jak poważne konsekwencje powoduje ignorowanie przepisów prawa. Zbyt duża prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie są to zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym, a obrażenia ciała jakich doznają uczestnicy takich wypadków są bardzo poważne. Zmniejszenie prędkości często decyduje o życiu i zdrowiu poszkodowanych. Policja apelujemy o trzeźwość, rozsądek i przestrzeganie przepisów na drodze!

oprac./A/

fot. Śląska.policja.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here