Na badania do Kędzierzyna-Koźla. Szpital zakupił najnowszy sprzęt RTG i USG

szpital Kędzierzyn Koźle - najnowszy sprzęt USG i RTG
- Tego zakupu nie byłoby bez dobrej i konstruktywnej współpracy z Radą Powiatu i Zarządem Powiatu, który przekazał nam pieniądze potrzebne do złożenia projektu do Regionalnego Programu Operacyjnego – mówi dyrektor SP ZOZ Jarosław Kończyło.

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu doskonale wykorzystuje Unijne dotacje. Placówka właśnie wzbogaciła się o najnowocześniejsze w regionie urządzenia do RTG i USG.

Zakupione aparaty do USG i RTG to już zdecydowanie najwyższa europejska półka, którą mogą pochwalić się tylko dwa ośrodki w województwie. Diagnoza będzie szybsza, dawka promieniowania mniejsza, a wyniki znacznie dokładniejsze

- reklama -

– Badanie wykonane w pracowni od razu widoczne jest na wszystkich oddziałach oraz w przychodniach, możemy się konsultować bezpośrednio z lekarzami nie tylko u nas, ale i w całej Polsce, a nawet poza jej granicami – podkreśla dr Mariola Adamska-Cholaś, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. W sumie oba urządzenia kosztowały 2,5 mln zł, pół mln dołożył powiat kędzierzyńsko-kozielski.

– Tego zakupu nie byłoby bez dobrej i konstruktywnej współpracy z Radą Powiatu i Zarządem Powiatu, który przekazał nam pieniądze potrzebne do złożenia projektu do Regionalnego Programu Operacyjnego – mówi dyrektor SP ZOZ Jarosław Kończyło. Aparat USG posiada aż sześć różnych głowic. – To oznacza bardzo dokładne badania jamy brzusznej, powłok, tarczycy, piersi i wielu innych miejsc, jest przygotowany praktycznie do każdego badania – dodaje dr Cholaś. Poza nowym sprzętem szpital przygotował też odnowione pomieszczenia, w których pracują medycy.

– W obecnej kadencji mamy takich radnych, których nie trzeba przekonywać do inwestycji w szpitalu, wręcz przeciwnie, zawsze bardzo przychylnie patrzą na służbę zdrowia. Wszystkie kolejne projekty, które proponuje dyrektor będziemy starali się finansować, bezpieczeństwo zdrowotne naszych mieszkańców jest dla nas najważniejsze – mówiła przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel.

– Placówka w Kędzierzynie-Koźlu bardzo efektywnie wykorzystuje pieniądze unijne, a do tego samorząd powiatowy zawsze chętnie dokłada pieniądze jako wkład własny do projektów, to wszystko bardzo cieszy szczególnie, że to jedna z kluczowych jednostek w regionie, strategiczna dla ochrony zdrowia – zaznacza wicemarszałek Roman Kolek. To nie koniec, podczas prezentacji władze szpitala zapowiedziały przyszłe inwestycje, kolejny nowy sprzęt pojawi się w SP ZOZ już we wrześniu, a całą placówkę czeka największa po latach przebudowa.

oprac./A/

fot. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here