Warto „Mieć świadomość” 2018

Stowarzyszenie Podaj Rękę Racibórz

Dzięki pozyskanej dotacji z Urzędu Miasta Racibórz program „Mam świadomość” jest realizowany również w tym roku. Program „pomocy informacyjnej” na temat zdrowia i jego profilaktyki kierowany jest do osób niepełnosprawnych oraz osób w wieku senioralnym.

Zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne oraz osoby w wieku senioralnym do skorzystania z „pomocy informacyjnej” na temat zdrowia i jego profilaktyki, diety, aktywności fizycznej oraz zdobycia wiedzy z zakresu ulg, uprawnień bądź też praw nam przysługujących, jak również na ciążących na nas obowiązkach. Zapraszamy również towarzysko. Wszystko to dzięki realizacji zadania „Mam świadomość” w 2018 roku.

- reklama -

Mieć świadomość naszego ciała i umysłu to chyba najistotniejsza sprawa w naszym życiu. Szybkie tempo życia, nadmiar obowiązków, ciężka praca, brak odpowiedniej wiedzy, siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej oraz źle zbilansowana dieta – wszystko to sprawia, że często zapominamy zadbać o swoje zdrowie, od którego przecież zależy cała aktywność i wydajność organizmu. Nie zapominajcie o tym!

Świadomość obywatelska stoi, nie tylko w Raciborzu, ale również w całej Polsce, na bardzo niskim poziomie. Należy pracować nad poprawą naszej świadomości. Szczególnie ważne jest podnoszenie świadomości wśród osób najsłabszych oraz mających ograniczone możliwości podnoszenia swojej wiedzy na temat ulg, uprawnień, praw nam przysługujących, ale i obowiązków jakie powinny na nas spoczywać. Przyjdź do nas, pomożemy Ci zrozumieć zasady, które panują w Naszym Świecie!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób niepełnosprawnych oraz osób w wieku senioralnym – mieszkańców Raciborza – przygotowaliśmy „komplet informacji”, które z pewnością okażą się pomocne, żebyśmy wszyscy mogli zdrowo i spokojnie żyć. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Informacje na nurtujące nas problemy można uzyskać:

– za pośrednictwem infolinii telefonicznej codziennie (od pon. do piątku) w godz.: od 12.00 do 18.00 pod nr. tel. 693 155 095;
– poprzez bezpośredni kontakt z adresatami zadania na spotkaniach informacyjnych w każdy czwartek w godz.: od 17.00 do 19.00 w siedzibie PZG Koło Racibórz – Plac Wolności 12/1 w Raciborzu;
– Radio – informator – co drugą niedzielę o godz. 21.05 w radiu Vanessa na 100,3 FM;
– e-mail – pomoc o każdej porze pod adresem e-mailowym: [email protected];
– na witrynie internetowej – informacje, aktualności, powtórka Radio – informatora – dla tych, którzy nie mogli odsłuchać – www.niepelnosprawni.raciborz.com.pl.

 

 

 

Dofinansowano z dotacji Miasta Racibórz.

Artykuł sponsorowany

Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Podaj Rękę”
Plac Okrzei 4
47-400 Racibórz
tel.: 693-155-095
e-mail: [email protected]
www.niepelnosprawni.raciborz.com.pl

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here