Nie żyje Kora, liderka legendarnego zespołu Maanam

Zmarła Kora, liderka zespołu Maanam

Po długiej walce z chorobą, polska wokalistka rockowa i autorka tekstów Kora odeszła w wieku 67 lat.

Kora, właściwie Olga Aleksandra Sipowicz (Olga Jackowska) z domu Ostrowska, urodziła się 8 czerwca 1951 w Krakowie. Artystka jest jedną z najważniejszych postaci polskiego rocka ostatnich dekad XX w. Z kultową grupą Maanam, której piosenki nucą Polacy w każdym wieku, związana była przez ponad 30 lat. W tym czasie zespół wydał aż 11 albumów studyjnych i wypromował mnóstwo przebojów, m.in. „Cykady na Cykladach”, „Boskie Buenos”, „Krakowski spleen” czy „Po prostu bądź”.

W 2013 r. wokalistka zachorowała na nowotwór jajnika. Po długiej walce z chorobą, zmarła w sobotę nad ranem, w domu w Bliżowie na Roztoczu.

- reklama -

Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności. Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy. Zaangażowana w ruch hipisowski, w działalność pierwszej Solidarności, w budowę demokracji i ruchy kobiece. Muzyka Kory i jej pięć lat temu zmarłego męża Marka Jackowskiego, z którym razem stworzyli zespół MAANAM, a także solowa działalność towarzyszyła nam od roku 1979. Kora tworzyła pewną epokę, która wraz z jej odejściem kończy się. Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać.

Kamil Sipowicz, rodzina i przyjaciele

publ. /k/
Fot. facebook.com/KORA

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj