Obywatel.IT – darmowe szkolenia komputerowe dla mieszkańców Śląska

0
Śląskie: Obywatel.IT - darmowe kursy komputerowe

W szkoleniach może wziąć udział każdy mieszkaniec gminy śląskiej i opolskiej w wieku powyżej 25 lat.

Projekt “Obywatel.IT – program rozwoju kompetencji cyfrowych osób powyżej 25. roku życia w śląskim i opolskim” ma na celu przeszkolenie 10 tys. mieszkańców z województwa śląskiego i opolskiego z zakresu kompetencji cyfrowych.

- reklama -

– Bardzo nam zależy, aby w szkolenia zaangażowały się osoby, które na co dzień nie mają okazji korzystać z tego typu wsparcia. Mowa tu przede wszystkim o osobach pomiędzy 30. a 50. rokiem życia. Ze wstępnych obserwacji widzimy jednak, że głównymi odbiorcami szkoleń będą głównie seniorzy, co również nas cieszy. To pokazuje, że możemy odegrać ważną rolę w odwróceniu niechlubnych statystyk w zakresie poziomu kompetencji cyfrowych Polaków na tle innych narodów Europy – mówi Piotr Czarnojańczyk, koordynator projektu.

Szkolenia będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów w siedmiu modułach tematycznych: rodzic w Internecie, rolnik w sieci, działalność w sieciach społecznościowych, prowadzenie własnej strony internetowej, kultura w sieci, transakcje przez Internet, biznes w sieci. Programy szkoleń zostały napisane w taki sposób, aby każda osoba, nawet nie mająca doświadczenia w pracy z komputerem, mogła wziąć w nich udział.

Jaki jest cel szkoleń? Organizatorom zależy, żeby uczestnicy opanowali przynajmniej jedną z podstawowych kompetencji cyfrowych, jak np. pisanie wiadomości e-mail.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. O tym, czy w danej gminie można skorzystać z darmowych szkoleń, należy dowiadywać się w lokalnych urzędach.

Szkolenia będą prowadzone do końca lipca 2019 r. Więcej informacji na temat programu Obywatel.IT można znaleźć na stronie internetowej www.obywatel-it.com.

Projekt jest realizowany przez Instytut Pracy i Edukacji, Instytut Rozwoju Rynku Pracy i Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość projektu to: 6 165 910,00 zł w tym wartość dofinansowania wynosi: 6 102 500,00 zł.

publ. /k/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here