Szkoły medyczne – recepta na sukces w życiu zawodowym

Szkoły medyczne – recepta na sukces w życiu zawodowym
Okazuje się, że nie trzeba kończyć wieloletnich studiów, by pracować w branży medycznej. Szkoła TEB ma w swojej ofercie kilka kierunków medycznych.

Rekrutacja do szkół medycznych już wystartowała, a oferowane kierunki cieszą się dużą popularnością. Okazuje się, że nie trzeba kończyć wieloletnich studiów, by pracować w branży medycznej. Do niektórych zawodów uprawnienia zdobywa się już w cztery, a nawet dwa semestry! Na jakich techników mamy zapotrzebowanie w kraju?

W Polsce występuje duże zapotrzebowanie na techników:

- reklama -

Technik masażysta

– Oferta szkół jest szeroka, ale ja chciałem się uczyć u tych, którzy są polecani przez najlepszych – mówi Maciek z Opola. – Przekonał mnie ciekawy program z dodatkowymi elementami fizjoterapii, ale przede wszystkim patronaty firm, którym już zdążyłem zaufać. To coraz popularniejsze zjawisko w szkołach policealnych i medycznych. Znane marki dają swój znak jakości najlepszym placówkom, dzięki czemu uczniowie wiedzą, że to właśnie tutaj warto złożyć papiery. W szkole Maćka kierunek technik masażysta z elementami fizjoterapii wspiera firma Habys – producent stołów do masażu.

Opiekun medyczny

Kolejnym poszukiwanym zawodem jest opiekun medyczny. Profesjonalne podejście do potrzebującej osoby (szczególnie seniorów) jest bardzo cenione w różnych wyspecjalizowanych placówkach oraz przy pomocy domowej, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Co ciekawe, nauka na tym kierunku trwa zaledwie jeden rok, a w szkole TEB Edukacja jest bezpłatna. – Poślizgnęła mi się noga i nie zdałem matury w pierwszym terminie – mówi Michał z Raciborza. – Myślałem, że będę miał rok w plecy, ale okazało się, że mogę zacząć naukę nawet bez tego. Dzięki takiemu rozwiązaniu już przy odbiorze świadectwa maturalnego w tym roku miałem załatwioną pracę w nowym zawodzie!

Terapeuta zajęciowy z arteterapią

Szkoły medyczne to często okazja do potwierdzenia swoich umiejętności i poszerzenia oraz zaktualizowania wiedzy. Tak jest w przypadku kierunku terapeuta zajęciowy, podczas którego uczniowie poznają wiele ciekawych i różnorodnych metod współpracy z podopiecznym, między innymi: choreoterapię, muzykoterapię, biblioterapię, bajkoterapię, teatroterapię, filmoterapię oraz sztuki plastyczne. Zdarza się, że na takich kierunkach w szkole medycznej spotykają się ludzie, którzy starają się przebranżowić lub wieloletni praktycy, którzy w końcu postanowili poświadczyć umiejętności dyplomem i certyfikatami.

Technik elektroradiolog

To bardzo wymagający zawód, który ze względu na postęp technologiczny i odkrycia związane z fizyką musi być na bieżąco poszerzany. Widać to także w ofercie szkoły TEB Edukacja, gdzie kształci się także specjalistów nowoczesnych metod leczenia takich jak radioterapia czy medycyna nuklearna.

W szkołach medycznych czeka bogaty wybór interesujących kierunków. Co ważne, to właśnie na techników jest teraz duże zapotrzebowanie, dlatego cztery, czy dwa semestry nauki mogą okazać się wyjątkowo opłacalną inwestycją w przyszłą karierę. Rekrutacje do szkół medycznych już ruszyły.

Sprawdź więcej zawodów medycznych i zarezerwuj miejsce w grupie na www.teb.pl lub w sekretariacie szkół:

TEB Edukacja Racibórz
Rynek 6 a
47-400 Racibórz
e-mail: [email protected]

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj