„Pokonać ciszę” 2018

RACIBÓRZ – NIEPEŁNOSPRAWNI „Pokonać ciszę” 2018
Dzięki specjalnemu wydaniu wiadomości, niesłyszący mieszkańcy naszego miasta będą na bieżąco z informacjami na temat życia społecznego, kulturalnego i politycznego Raciborza.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby niesłyszące do oglądania Wiadomości Raciborskich przygotowanych specjalnie dla Was!

Wiadomości przygotowane z myślą o osobach niesłyszących emitowane są cyklicznie, w każdy wtorek, po głównym wydaniu Wiadomości Raciborskich (ok. godz. 18:45), w serwisie powtórkowym w środę ok. godz. 9:15 rano – na antenie Raciborskiej Telewizji Kablowej.

- reklama -

To już 8. rok z rzędu osoby niesłyszące mogą wysłuchać serwisu z najważniejszych wydarzeń społeczno-kulturalnych Raciborza, które zostaną przemigane przez edukatora i tłumacza języka migowego – Panią Irenę Białuską.

Dzięki tej wspaniałej inicjatywie osoby niesłyszące i słabosłyszące mogą w pełni uczestniczyć w życiu społeczno-kulturalnym Raciborza!

Serwis powstał dzięki Stowarzyszeniu na Rzecz Integracji „Podaj Rękę” oraz wsparciu Miasta Racibórz – dofinansowano z dotacji Miasta Racibórz – którzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób niesłyszących, postanowili ułatwić tej grupie społeczeństwa dostęp do informacji z życia naszego miasta.

Głównym celem zadania jest umożliwienie niesłyszącym mieszkańcom naszego miasta dotarcie do informacji na temat życia społecznego, kulturalnego i politycznego Raciborza. Zasadniczym motywem zaś jest przeciwdziałanie spychaniu na margines życia społecznego osób niesłyszących poprzez brak dostępu do podstawowych wiadomości.

Wszystkie te działania, w sposób znaczący, pomogą w aktywnym uczestniczeniu osób niesłyszących w życiu społecznym czy w środowisku lokalnym oraz przełamują wiele barier i stereotypów w postrzeganiu tych osób. Zapraszamy do oglądania!!!

Dofinansowano z dotacji Miasta Racibórz.

fot. Pexels

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here