Leśny koncert Grzegorza Wituły w Amfiteatrze BUK [ZDJĘCIA]

0
Klimatyczny koncert w Amfiteatrze BUK
W Rudach odradza się leśny Amfiteatr BUK

Niezwykły klimat będący wynikiem połączenia leśnej scenerii, muzyki i wspomnień. Na terenie byłego ośrodka wypoczynkowego BUK w Rudach odbył się nietuzinkowy akordeonowy koncert.


Dla jednych miejsce znane od lat, dla innych nieznane zupełnie lub zapomniane. Bo przecież miejski ośrodek wypoczynkowy w Rudach BUK przestał działać definitywnie już ponad 20 lat temu. Na początku obecnego stulecia przestał również funkcjonować basen, ostatni bastion ośrodka. Od ubiegłego roku jednak, zarośnięte przez krzewy miejsce, powoli budzi się do życia. Raz po raz w mediach społecznościowych można przeczytać o inicjatywach Amfiteatru BUK. Jednym z takich wydarzeń był zorganizowany tu w minioną niedzielę koncert znanego akordeonisty Grzegorza Wituły. Wśród „leśnych” gości nie zabrakło stałych bywalców tego miejsca, znajomych i sympatyków, ale też i mieszkańców oraz przypadkowych turystów, którzy przyjechali by odpocząć w upalny dzień na leśnej polanie.

- reklama -

 

Ciekawa muzyka akordeonowa i klimat swobodnego pikniku okazał się być bardzo trafnym połączeniem. W powietrzu można było poczuć las i jednocześnie emocje będące wynikiem połączenia ciekawości, zdziwienia i nostalgii, której nie kryły twarze wielu, którzy po latach odwiedzili miejsce pamiętane z dzieciństwa. Odnajdując znane zakamarki znane ze wspomnień, być może u niejednego gościa zrodziły się marzenia, by powrócił tu dawny zgiełk, muzyka, radość, znane z czasów świetności ośrodka, kiedy funkcjonował basen i leśne atrakcje. Amfiteatr BUK budzi się do życia, dając nadzieję.

 

 

 

Grzegorz Wituła – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II St. w Bytomiu ( klasa akordeonu) oraz Akademii Muzycznej w Katowicach (Wydział Teorii Muzyki). Swoją muzyczna przygodę rozpoczął w wieku 8 lat, gdy do jego rąk trafił akordeon. Instrument ten już wkrótce stał się jego największą pasją. Jego zamiłowanie do muzyki oraz talent zostały szybko docenione, gdy w okresie szkolnym uczestniczył w wielu konkursach akordeonowych, zdobywając m.in. I miejsce w Konkursie Akordeonowym w Świnoujściu (1991); I miejsce w Konkursie Akordeonowym w Raciborzu (1993, 1994) oraz dwukrotnie reprezentując Polskę na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal (1992, 1995).

Grzegorz Wituła jest dziś jednym z najlepszych akordeonistów na Górnym Śląsku. Po ukończeniu edukacji w szkole muzycznej i akademii muzycznej rozpoczął działalność artystyczną, ukazując walory akordeonu na wielu imprezach kulturalnych i rozrywkowych. Akordeon elektroniczny, którego używa od kilku lat, pozwolił mu na poszerzenie repertuaru i zaprezentowanie zupełnie nowego brzmienia tego instrumentu. W szerokim repertuarze Wituły pojawiają się zatem nuty muzyki poważnej, jak również tradycyjne polki, walce i tanga, instrumentalne wersję znanych przebojów muzyki tanecznej oraz utwory jazzowe.

 

Ireneusz Burek

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here