Akcja „Prędkość” dziś na raciborskich drogach

akcja
Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości.

Działania policyjne pod nazwą „Prędkość” prowadzone są w dniu dzisiejszym na terenie powiatu raciborskiego. Celem działań jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na poprawę bezpieczeństwa oraz przestrzeganie dozwolonej prędkości.

Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych. W trakcie akcji „Prędkość”, pomiędzy godziną 06.00 a 22.00, policjanci wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym najnowszy laserowy miernik pomiaru prędkości z możliwością automatycznej rejestracji wykroczeń TruCAM LTI 20/20.

- reklama -

Mundurowi będą sprawdzać prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, kontrolować ich stan trzeźwości, będą też sprawdzać wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.
Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci.

oprac./A/

fot. Śląska.policja.pl Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here