Policja zadba o „Bezpieczny sierpień”

0
Policja Racibórz: Bezpieczny sierpień 2018

Działania policji mają trwać do czwartku, ale i przez cały nadchodzący, dłuższy weekend kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli.

Raciborscy policjanci włączają się w ogólnopolskie działania pod nazwą „Bezpieczny sierpień 2018”. W ramach akcji, mundurowi wyruszyli na raciborskie drogi i ulice, by zadbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Więcej patroli pojawi się przede wszystkim na trasach wylotowych z miasta i głównych ciągach komunikacyjnych.

- reklama -

Nadmierna prędkość jazdy stanowi jedną z głównych przyczyn wszystkich wypadków. Dlatego mundurowi w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach z videorejestratorami i laserami kontrolować będą dozwoloną prędkość. Nie warto się więc śpieszyć – oprócz uszczuplenia portfela, ryzykujemy także własne i cudze życie.

– To samo dotyczy pasów – nie zapinajmy ich tylko i wyłącznie dla uniknięcia mandatu, róbmy to świadomie dla poprawy własnego bezpieczeństwa – dodają raciborscy mundurowi.

W trakcie kontroli drogowych, policjanci będą także sprawdzać stan trzeźwości kierowców oraz, tradycyjnie, stan techniczny pojazdów i posiadane przez kierowców uprawnienia.

Jednocześnie policja apeluje do wszystkich osób podróżujących samochodem, aby jeszcze przed wyjazdem sprawdziły, czy ich pojazd jest sprawny, czy mamy wszystkie dokumenty (uprawniające do jazdy oraz potrzebne w razie awarii lub kolizji) oraz czy bagaż jest dobrze poukładany i solidnie zamocowany.

– W trasie wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą – dostosujmy prędkość do warunków na drodze, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg. Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu! – podsumowuje policja.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here