Dziś protest kierowców ciężarówek. Czy grozi nam paraliż komunikacyjny?

1

Kierowcy samochodów ciężarowych łączą siły, aby wspólnie zaprotestować przeciwko akcji policji. Dziś będą jeździć o 10km/h wolniej niż pozwalają przepisy.

Zapowiadana na dziś akcja protestacyjna kierowców ciężarówek, pod nazwą „Protest69” ma objąć cały kraj. Jest to odpowiedź na policyjną akcję „TIR”, która wymierzona jest w kierowców ciężkich samochodów. Kierowcy skarżą się, że nakładane na nich mandaty karne, za np. zbyt długie wyprzedzanie na autostradach, są kompletnie nieuzasadnione. Zdaniem policji, jest to utrudnianie poruszania się innym użytkownikom ruchu drogowego.
Protest kierowców „TIR-ów” ma odbyć się na podobnej zasadzie co strajk włoski. Wszystkie samochody ciężarowe maja poruszać się o 10km/h wolniej. Akcja ma objąć autostrady, drogi ekspresowe, jak i lokalne. Protest może spowodować znaczne utrudnienia w ruchu.
Na portalu internetowym 40ton.net, skupiającym kierowców ciężarówek możemy przeczytać: „Pierwszą zasadą będzie utrzymanie prędkości o 10 km/h niższej niż maksymalna. W terenie zabudowanym będzie to 40km/h, poza nim 60km/h, a na autostradach tytułowe 69km/h, Zasada druga to natomiast wystrzeganie się wyprzedzania na drogach dwujezdniowych”. Kierowcy protestują również przeciwko, coraz to częściej pojawiających się na autostradach zakazom wyprzedzania.

- reklama -

/EnDe/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here