Rafako Półmaraton Racibórz: Zaprezentowano medale, koszulki i nagrody [ZDJĘCIA]

0
Mirosław Lenk i Piotr Karaś
Mirosław Lenk i Piotr Karaś

O biegu, który odbędzie się 26 sierpnia, mówili: Mirosław Lenk, Piotr Karaś i Krzysztof Borkowski.

IV Rafako Półmaraton Racibórz coraz bliżej. Biegacze w tym roku wystartują ze stadionu OSiR-u, gdzie dziś, 17 sierpnia, odbyła się prezentacja koszulek technicznych, medali, numerów startowych i nagród. O wydarzeniu mówili: Mirosław Lenk – prezydent Raciborza, Piotr Karaś – Dyrektor Biura Marketingu Rafako S.A., sponsora tytularnego imprezy oraz Krzysztof Borkowski – dyrektor Ośrodku Sportu i Rekreacji i dyrektor biegu.

- reklama -

Półmaraton odbędzie się 26 sierpnia o godz. 10:00. Biuro zawodów zajmie cały parter aquaparku. Czynne będzie już przeddzień zawodów (25.08) w godz. 16:00-20:00 – wtedy będzie można już odbierać pakiety zawodnicze i w razie wolnych miejsc dopisywać się do list startowych. Natomiast w niedzielę pracować będzie od godz. 7:00 do 9:00.

Koszulkę w tym roku zaprojektowała 9-letnia Agata Bielińska, uczennica SP 13. Dziewczynka wygrała konkurs na najciekawszą aplikację. Konkurs ogłaszany był w przedszkolach i na terenie aquaparku H2Ostróg dla uczniów najmłodszych klas podstawówki. Projekt przedstawia stadion miejski z lotu ptaka.

Dla najlepszych biegaczy przewidziano atrakcyjne nagrody. Zwycięzca półmaratonu otrzyma czek o wartości 2 tys. zł i puchar. Za zajęcie drugiego miejsca przygotowano puchar oraz 1,5 tys. zł. Za trzecie miejsce – 1 tys. zł i puchar. Dodatkowo każdy z zawodników, który ukończy bieg w regulaminowym czasie, otrzyma pamiątkowy medal, czyli ostatnią cześć projektu 4Biegi Racibórz. Z roku na rok zainteresowanie biegiem rośnie, dlatego organizatorzy postanowili utworzyć jeszcze jedną kategorię – Najlepsza Polka i Najlepszy Polak. Dla najszybszych przewidziano takie same nagrody jak w kategorii Open. Ponadto będą przyznawane nagrody w klasyfikacji najszybsza raciborzanka i najszybszy raciborzanin w ramach Mistrzostw Raciborza w Półmaratonie. 50-litrową beczkę piwa z Raciborskiego Browaru otrzymają biegacze najliczniejszej grupy, która pobiegnie w raciborskich zawodach. Dla wszystkich, który w regulaminowym czasie ukończą bieg, do wylosowania jest Toyota Aygo.

Wzorem poprzednich edycji imprezie towarzyszy akcent charytatywny. Wszyscy, którzy zechcą wspomóc raciborzankę Natalię Kwiatkowską, która od urodzenia zmaga się z czerokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym, mogą wziąć udział w Mini Rafako Półmaraton Racibórz na niecałe 2 km Parkiem Zamkowym. Na tym dystansie może wystartować każdy, kto biega lub uprawia nordic walking i ukończył 10. rok życia. W tym biegu nie ma limitu liczby startujących. Im więcej osób pobiegnie, tym większą sumę pieniędzy uda się zebrać dla dziewczynki. Cała uzbierana kwota z zapisów przeznaczona zostanie na specjalistyczny sprzęt i rehabilitację Natalki. Bieg charytatywny rozpocznie się o godz. 9:00 z bieżni stadionu miejskiego. Zapisy prowadzone są na stronie online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4155. Kto nie zdąży dopisać się do internetowej listy, może to zrobić w Biurze Zawodów. Na rehabilitację i sprzęt dla Natalki zostanie też przekazany dochód z licytacji pakietu startowego nr 1. Licytacja trwa na oficjalnym fanpage 4Biegi Racibórz: facebook.com/377826059090363/photos/a.378459595693676.1073741828.377826059090363/856181861254778/?type=3&theater. Licytacja potrwa do 24 sierpnia do godz. 15:00. Cena wywoławcza wynosi 100 zł, podbijać ją można o 10 zł. Regulamin dostępny na Fanpage 4BiegiRaciborz w zakładce notatki.

Dla najmniejszych pociech, do 10. roku życia, też zorganizowano zawody. Bieg odbędzie się na bieżni stadionu tuż po starcie biegu głównego. Poprowadzą go wolontariusze Stowarzyszenia Pracownia Przyszłości. Swoje dzieci na bieg można zapisywać w biurze zawodów do godz. 9:30. Wpisowe wynosi 5 zł. Dzieci otrzymają pakiety startowe, numery, koszulki, a po ukończonym biegu medale. Dochód przeznaczony zostanie również na leczenie Natalki. Limit miejsc wynosi 200 osób.

Zapisy na półmaraton ciągle trwają: online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3822.

/kp/

- reklama -

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here