Krasnoludki, gnomy, elfy i skrzaty w bibliotece

Lato z bibiloteką Krasnoludki
Dzieci na początku zajęć wykonały dla siebie kolorowe, krasnalowe czapki.

Akcja „Lato z biblioteką” powoli dobiega końca. Przedostatnie spotkaniu w bibliotece przebiegało pod znakiem wesołej zabawy z krasnoludkami.

„Czy to bajka, czy nie bajka, myślcie sobie, jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam: Krasnoludki są na świecie”. Mogli się o tym przekonać uczestnicy „Lata z biblioteką”, którzy w ramach bajkowego wtorku przenieśli się do świata krasnoludków.
Krasnoludki można spotkać na kartach wielu książek dla dzieci. Dlatego oprócz znanych bajek takich jak „Królewna Śnieżka czy „Sierotka Marysia” uczestnicy mieli okazję poznać inne mniej popularne książki, których bohaterami są krasnoludki, gnomy, elfy czy skrzaty. Atrybutem każdego krasnala jest oczywiście charakterystyczne nakrycie głowy, dlatego dzieci już na początku zajęć wykonały dla siebie kolorowe czapki. Następnie uczestnicy przystąpili do tworzenia małych „miast krasnoludzkich”. Znalazły się tam m.in. sklepy, budynki mieszkalne a nawet biblioteka. Dzieciom jak zwykle nie brakowało inwencji twórczej!
– Już jutro nasza grupa wyjeżdża na ostatnią tego lata wycieczkę. Tym razem odwiedzimy Ogród Doświadczeń w Krakowie. W przyszłym tygodniu zapraszamy na finałowe spotkania – we wtorek dzień z bajką azjatycką a w czwartek podsumowanie i zakończenie „Lata z biblioteką” – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

- reklama -

oprac./A/

fot. MiPBP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj