Błędy w systemie powodem problemów z rejestracją pojazdów

problemy z rejestracją pojazdów

Aż 604 zgłoszeń o poważnych nieprawidłowościach w działaniu systemu do rejestracji pojazdu zgłoszono do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Raciborzu. Od czasu uruchomienia systemu CEPiK, jego technologia cały czas jest udoskonalana, mimo to błędy wciąż się pojawiają.

Od uruchomienia systemu CEPiK 2.0 Wydział Komunikacji tut. Starostwa dokonał 604 zgłoszeń o poważnych nieprawidłowościach w działaniu systemu. Do czerwca 2018 r. aż 35 z nich pozostawało nie rozwiązanych co przekładało się na brak możliwości dokonania albo ukończenia procesu rejestracji pojazdu lub wymiany dowodu czy tablic reje­stracyjnych. Po­nieważ nie wszystkie błędy systemu mogły być rozwiązane przez administra­tora zdalnie, Centralny Ośrodek Informatyki zdecydował się na wizytę w naszym Starostwie, do której doszło 26 czerwca br. W czasie wizyty urzędnicy szczegółowo omawiali błędy sys­temu oraz współpracowali przy ich usuwaniu. Przedstawiciel COI przy bezpośrednim wsparciu firmy DXC-Technology zdołał usunąć 31 błędów. Do rozwiązania w późniejszym terminie pozostały 4 sprawy. W dniu wizyty przedstawiciela COI fak­tycznie nie wy­kryto kolejnych błędów i proces obsługi klientów przebiegał prawidłowo. Jed­nak w lipcu i sierpniu dokonano kolejnych 10 zgłoszeń spraw związanych z aplikacją Pojazd systemu CEPiK.

- reklama -

Problemy z funkcjonowaniem systemu potwierdzają także liczne działania naprawcze podejmowane przez samego administratora. Tylko w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy pięciokrotnie wprowadzano nową wersję oprogramowania, usuwając tym samym 55 błędów zgłaszanych przez starostwa. Dodatkowo w lipcu pojawiły się dwie awarie infrastruktury CEPiK-u, przerywające jego działanie na kilka godzin.

Ilość naprawianych błędów oraz nowe trudności pojawiające się wraz z kolejnymi wersjami oprogramowania powodują, że działanie aplikacji Pojazd systemu CEPiK trudno dziś nazwać stabil­nym, o czym przekonują się zarówno urzędnicy jak i mieszkańcy.

oprac./A/

fot. Starostwo Powiatowe w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj