Radosny finał „Lata z biblioteką” [ZDJĘCIA]

0
Finał Lata z biblioteką
Tego lata, raciborska biblioteka po raz kolejny z powodzeniem przekonywała, że wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne!

Tegoroczna edycja akcji „Lato z biblioteką” dobiegła końca. Podczas wielkiego finału odbył się bal, był też tort oraz projekcja filmu podsumowującego wszystkie spotkania.

W ramach ostatniego spotkania w bibliotece odbył się bal z tańcami, konkursami i pysznym tortem. Wyświetlony został także film podsumowujący wszystkie spotkania. Ponad 1000 uczestników, 20 spotkań, 4 wycieczki, kurs robotyki i programowania LEGO oraz konwent fantastyki NERD. Uczestnicy z łezką w oku wspominali wakacyjny czas spędzony wspólnie z raciborską biblioteką a na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Tego lata, raciborska biblioteka po raz kolejny z powodzeniem przekonywała, że wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne! W związku z remontem Centrali, „Lato z biblioteką” przeniosło się do filii na Ostrogu przy ul. Bielskiej 12. Nie zmieniła się natomiast formuła wakacyjnych spotkań, które odbywały się tradycyjnie w każdy wtorek i czwartek przez cały czas trwania wakacji. W ramach tegorocznej akcji dzieci poznały m.in. bajki skandynawskie, włoskie czy japońskie, odwiedziły w Pacanowie Koziołka Matołka, bawiły się wspólnie z misiami, krasnoludkami i nie całkiem strasznymi potworami a także wzięły udział w maratonie planszówek. Odbyły się także cztery atrakcyjne wycieczki: do Muzeum Śląskiego w Katowicach, Stacyjkowa w Rudach Raciborskich, JuraParku w Krasiejowie i Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. W pierwszym tygodniu wakacji bibliotekę odwiedzili miłośnicy klocków LEGO biorąc udział w warsztatach robotyki oraz programowania a w dniach 10-12 sierpnia odbył się NERD 2018 – konwent Miłośników Fantastyki, sesji RPG i LARP.

- reklama -

oprac./A/

fot. MiPBP w Raciborzu

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here