Remonty w gminie Kuźnia Raciborska [ZDJĘCIA]

Remont przepustu w rejonie ul. Cysterskiej w Rudach
Remont przepustu w rejonie ul. Cysterskiej w Rudach

W Rudach będzie zrewitalizowana ul. Paproć, a także most na rzece Ruda. Wyremontowany został już przepust w rejonie ul. Cysterskiej.

W Rudach zostanie zrewitalizowana nawierzchnia drogi na ul. Paproć. Droga na odcinku ok. 350 m zostanie wyrównana, wykonany zostanie nowy profil i będzie ponownie zagęszczona. Prace będą wykonywane przy współfinansowaniu z Lasami Państwowymi. W ciągu tej drogi zostanie również wyremontowany istniejący most na rzece Ruda, który umożliwi dojazd zarówno w głąb lasu, jak również będzie stanowił ciąg turystyki pieszej i rowerowej w kierunku Kolejki Wąskotorowej w Rudach.

- reklama -

Wyremontowany został już przepust w rejonie ul. Cysterskiej. Zakres prac obejmował wykonanie nowego przepustu wraz z osadzeniem nowej rury stalowej przelotowej. W ramach zadania wykonano całkowicie nowy przepust z przyczółkami, barierkami i utwardzono nawierzchnie kruszywem łamanym. Prace zostały zrealizowane przy współudziale środków z usuwania skutków klęsk żywiołowych. Wykonany nowy przepust pozwala wykorzystać istniejącą drogę jako przejazd do ul. Kozielskiej w sytuacjach awaryjnych przy konieczności zamknięcia ul. Cysterskiej.

fot. UM Kuźnia Raciborska
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here