Święto plonów w Tworkowie

0
fot. archiwum Dożynki 2017

Rolnicy, mieszkańcy wsi oraz przybyli goście podziękowali za plony podczas Dożynek parafialnych w Tworkowie. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. oraz poświęceniem korony. Następnie odbyły się występy artystyczne, a panie z KGW przygotowały rodzinny obiad.

W niedzielę 2 września mieszkańcy Tworkowa obchodzili święto plonów – dożynki parafialne. Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia korony żniwnej przez księdza proboszcza Piotra Tkocza przy fontannie Złoty Kłos, gdzie przybyli starostowie dożynek Urszula i Krystian Wojtek, rolnicy, mieszkańcy Tworkowa oraz goście. Po utworzeniu procesji wszyscy udali się do kościoła na uroczystej mszę świętą, podczas której dziękowano za plony.

- reklama -

W pochodzie dożynkowym szły przedszkolaki i dzieci z darami, gospodynie z koroną, mieszkańcy oraz zaproszeni goście m.in. wójt gminy Grzegorz Utracki i przewodniczący Rady Gminy Krzyżanowice Brunon Chrzibek. Procesji towarzyszyła orkiestra dęta. Po mszy przed kościołem czekały panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich z koszyczkami poświęconego chleba, którym częstowały wszystkich parafian. Tradycją tworkowskich dożynek parafialnych jest świąteczny obiad, który przygotowują panie z KGW. Przy salce katechetycznej ustawiane są stoły i całe rodziny mogą zjeść wspólny posiłek.

oprac./A/

fot. Urząd Gminy Krzyżanowice

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here