
Udział w korowodzie, który przeszedł w niedzielę przez wieś, wzięli także rolnicy z Haci.
W miniony weekend w Rudyszwałdzie odbyły się dożynki parafialne. – Zaczęły się od pieczenia dożynkowego kołacza. Już w piątek panie z KGW poczyniły przygotowania, aby w sobotę skoro świt pierwsza partia trafiła do piekarni. W sobotę przygotowania trwały nadal, ponieważ gospodynie przygotowywały niedzielny obiad dla prawie 200 osób – relacjonuje Gmina Krzyżanowice.

W niedzielę uroczystości dożynkowe rozpoczęła polowa msza św., celebrowana przez księdza proboszcza Piotra Figurniaka. Po mszy mieszkańcy zasiedli przy dożynkowym obiedzie. Po południu ulicami wsi przeszedł tradycyjny kolorowy korowód. W pochodzie szły przebrane dzieci i młodzież oraz gospodynie z koroną dożynkową. Natomiast rolnicy mogli pochwalić się swoim sprzętem do prac polowych, udekorowanym specjalnie na święto plonów. Udział w korowodzie wzięli także rolnicy z Haci.
Na scenie pod wiatą wystąpiły dzieci z programem artystycznym. Za wierszyki i występy sołtys Paweł Nawrat wszystkich małych artystów nagrodził słodyczami. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna.
fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/
Środowisko, jakość życia, ekologia




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)





![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)
![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)
![Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Raciborza [ZDJĘCIA] [WIDEO] Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Raciborza](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/orszak-trzech-kroli-raciborz-218x150.jpg)
![Spotkania wigilijne dla seniorów i osób samotnych w gminie Krzyżanowice [ZDJĘCIA] spotkania wigilijne gmina krzyzanowice](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/spotkania-wigilijne-gmina-krzyzanowice.jpg)






