Znaleziono pocisk na strychu bloku w Raciborzu

pocisk znaleziono na strychu bloku w Raciborzu
Znaleziony niewypał to pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II Wojny Światowej.

Niebezpieczne znalezisko, czyli  pocisk artyleryjski z okresu II Wojny Światowej został znaleziony na strychu bloku przy Odrzańskiej. Niewybuch zabrali policyjni saperzy.

Dziś około godz. 11. 00. dyżurny raciborskiej policji został powiadomiony, że na strychu bloku w Raciborzu przy ulicy Odrzańskiej znaleziono pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Znalazł go pracownik administracji budynku. Raciborscy policjanci zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska. Z bloku zostało ewakuowanych 21 mieszkańców. Niewybuch zabrali policyjni saperzy. Policjanci ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić.

- reklama -

niewypał z II wojny światowerj w Raciborzu

Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Przypominają również o niezwłocznym zgłaszaniu takich znalezisk Policji.

Znaleziono niewypał na stryhchu w bloku w Raciborzu

oprac./A/

fot. Śląska.policja.pl Racibórz

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Ten pocisk jest nieuzbrojony, na oko to będzie ppanc do zisa 3, ruski. Miał zapalnik denny którego nie ma, materiału w środku pewnie też nie. A nawet jak coś zostało to trotyl sam z siebie nie wybucha. Co więcej, nawet jakby ktoś go do pieca wrzucił to nic się nie stanie, bo trotyl się spali po prostu. Niebezpiecznej amunicji rzeczywiście nie powinno się ruszać i gdzieś to zgłosić, ale ten konkretny można brać spokojnie na chatę i postawić na półce. A saperzy policyjni widać jak zwykle debile. Odznakę w chipsach znaleźli. To powinno w muzeum wyładować, a jak muzuem nie chce to niech opchną w necie, zawsze parę złotych do budżetu wpadnie. Chętnych na to sporo jest.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj