Racibórz w programie TVP3

raciborz w tvp 3

Telewizyjna ekipa zawitała do naszego miasta, by nakręcić odcinek programu pt. „Studio 3 na lato”. Dziennikarze regionalnej „Trójki” zaprosili przed kamery znanych mieszkańców Raciborza, by opowiedzieli o tym, co dzieje się w mieście i dlaczego warto tu mieszkać. 

1 września na płycie Rynku w Raciborzu gościła TVP 3 z programem na żywo zatytułowany „Studio 3 na lato”. Kilkunastoosobowa ekipa telewizyjna kręciła program na żywo poświęcony promujący nasze miasto. Dziennikarze regionalnej „Trójki” zaprosili przed kamery kilka znanych osób, które mówiły o tym, co w raciborskiej trawie piszczy, dlaczego warto zaglądnąć do naszego miasta. Na antenie katowickiej stacji pojawił się m. in. Krzysztof Borkowski dyrektor OSiR, który mówił o organizowanych spływach kajakarskich i pływadłach. W oko obiektywu zaglądnął Mariusz Miczek, który opowiedział historię naszych miejskich rowerów, które wyszły spod jego ręki i które tak bardzo urzekły redaktorów z Katowic. O tym dlaczego Racibórz jest po prostu fajnym miastem, w którym warto zamieszkać i zostać na dłużej mówił Prezydent Miasta Mirosław Lenk. Gwiazdami programu zostały bez wątpienia tancerka ze „Skazy” Manuela Krzykała i zastępca dyrektora RCK Anna Kokolus. Panie z wdziękiem godnym królowej Elżbiety przybliżyły telewidzom losy spektaklu „Luna”, który wywołał furorę na deskach Raciborskiego Domu Kultury i o tym, jak radzi sobie na parkietach w Polsce grupa taneczna „Skaza”. Tancerze zresztą dali znakomity pokaz swoich umiejętności na płycie Rynku. Prawdziwą bombę odpaliła mała Agata Kruszelnicka, której występ zachwycił całą ekipę telewizyjną. Przed kamerami stanęli również Piotr Dominiak i Joanna Nitifor, którzy przybliżyli mieszkańcom województwa Festiwal Raciborskiej Ulicy. To ostatnie wydarzenie przyciągnęło na ulicę Długą raptem kilka godzin później setki raciborzan.

- reklama -

oprac./A/

fot. UM racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here