Odpady niewiadomego pochodzenia zwożono w Jankowicach

0
odpady w jankowicach
Zdjęcie poglądowe

Na jednej z prywatnych posesji w Jankowicach zaczęły pojawiać się beczki ze substancją niewiadomego pochodzenia. Na miejscu wezwano organy ścigania, by te zbadały zawartość beczek pod kontem ewentualnego zagrożenia.

W dniu 4 września 2018 r. Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej przyjął zgłoszenie o zwożeniu beczek na teren prywatnej posesji w sołectwie Jankowice. Urząd niezwłocznie zawiadomił organy ściągania o przyjętym zgłoszeniu i poprosił o interwencję. Na miejscu przeprowadzono oględziny, ujawniono 72 pojemniki typu mauser z substancją niewiadomego pochodzenia o pojemności ok. 1000 l każdy. Urząd poinformował o powyższym Straż Pożarną i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Przybyły zastęp Państwowej Straży Pożarnej nie stwierdził zagrożenia m.in. pod kątem wybuchowości. W dniu 5 września 2018 r. przybyły na miejsce Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska (WIOŚ) stwierdził brak zagrożenia dla środowiska. Zaangażowane w sprawę organy (Urząd Miejski, Policja, WIOŚ) prowadzą czynności wyjaśniające zgodnie z kompetencją.

- reklama -

Gmina prosi mieszkańców o zgłaszanie do Urzędu Miejskiego lub na Policję każdej podejrzanej sytuacji dotyczącej składowania, magazynowania odpadów na terenie Gminy.

oprac./A/

fot. pexels.com

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here